zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Akcesoria i pokrowce ogrodowe
Dom

Akcesoria i pokrowce ogrodowe – jakie materiały się sprawdzą?

Akcesoria typu namioty, zadaszenie na huśtawki czy poduszki i siedziska na taras oraz pokrowce przeciwdeszczowe to niezbędne wyposażenie kącika na świeżym powietrzu. Jakie jednak materiały ogrodowe będą dobrym zabezpieczeniem mebli, jakie sprawdzą się na różne ogrodowe akcesoria?


 W sezonie gorącym najchętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Jeśli mamy taras albo ogród, jest on naszą oazą i kącikiem zieleni. Co prawda pogoda bywa kapryśna i zaskakująca. Stosunkowo często pada deszcze, są też burze i gradobicia – warto o tym pamiętaj, aranżując ogród, wybierając meble ogrodowe oraz inne elementy wyposażenia.


 By mieć pewność wykorzystania najlepszych rozwiązań, można też uszyć samodzielnie różne akcesoria – wysokiej jakości tkaniny ogrodowe zagwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu. Wpiszą się też idealnie w styl, w jakim zaprojektowano ogród. Podpowiadamy, jakie materiały ogrodowe sprawdzą się najlepiej. Upewnij się też, że są laminowane ochronną powłoką, by na pewno nie przemokły.


 Skuteczna ochrona przed deszczem


 Wykonując poduszki i inne siedziska na ogród, namiot czy zadaszenie huśtawki wybieraj odpowiednie tkaniny. Ich jakość, solidność oraz wytrzymałość są kluczowe. Nie wszystkie sprzęty schować przed deszczem, dlatego musisz je jak najlepiej zabezpieczyć – świetnym pomysłem jest pokrowiec na meble ogrodowe. Można je uszyć z różnych materiałów – jak tkanina Oxford lub Kodura.


 Zabezpieczą krzesła czy stoły przed wilgocią, ale też kurzem i błotem. Same z kolei są bardzo proste w utrzymaniu w czystości. Wystarczy je umyć wilgotną szmatką lub gąbką, aby były czyste i gotowe do dalszego użytkowania. Najlepiej przygotować cały komplet z jednego materiału i w tym samym stylu. Taki zestaw obejmuje m.in. pokrowiec na krzesła i fotele, stół ogrodowy, leżaki oraz huśtawkę. Można też go rozszerzyć o praktyczny pokrowiec na grill – to urządzenie należy schować do środka, ale najlepiej przykryć je dodatkowo solidnym i wytrzymałym pokrowcem.


 Akcesoria na meble ogrodowe – jakie tkaniny się sprawdzą?


 Jak wspomnieliśmy powyżej, na różne gadżety ogrodowe czy pokrowce dobrym wyborem jest materiał Oxford i Kodura. Oba są bardzo dobrej jakości i sprawdzą się podczas różnych i zmiennych warunków atmosferycznych – jak m.in. deszcz i silny wiatr. Wyróżniają się wodoodpornością i wytrzymałością, w dodatku są dostępne w szerokim wyborze kolorów i wzorów. Dzięki wodoodpornym i wytrzymałym materiałom można stworzyć wymarzoną strefę relaksu na balkonie, tarasie lub w ogrodzie.