zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

kinkiety łazienkowe
Dom

Kinkiety łazienkowe – jak wybrać najlepsze?

Kinkiety łazienkowe to jeden z najważniejszych elementów aranżacji pomieszczenia. Muszą być odporne na wilgoć, praktyczne, ale również pasujące do wystroju wnętrza. Jak wybrać kinkiety, które będą prawdziwą ozdobą łazienki?

Harmonijne oświetlenie

Wybierając kinkiety do łazienki, koniecznie trzeba zadbać, by ich design był spójny z oświetleniem górnym. Łazienki najczęściej są małymi pomieszczeniami. Zamontowanie różnorodnego oświetlenia na małej przestrzeni wprowadzi chaos.

Do nowoczesnej łazienki idealne będą kinkiety minimalistyczne. Czarny oraz biały kolor jest uniwersalny. Świetnie sprawdzi się w wielu aranżacjach. Do łazienki w stylu glamour koniecznie trzeba wybrać kinkiety łazienkowe, które są bardzo bogato zdobione. Kryształki oraz czarny kolor ożywią wnętrze.

Kinkiety łazienkowe retro są niezwykle ciekawe. Przypominające uliczną lampę, osadzone jako zwykła żarówka czy z prostym metalowym kloszem sprawią, że łazienka stanie się bardzo charakterystyczna.

Jak powiesić kinkiety łazienkowe?

Wybierając kinkiety łazienkowe trzeba pamiętać, że są one nie tylko dekoracją w łazience. Najczęściej wieszamy je w pobliżu lustra, co ułatwia poranną toaletę.

Kinkiety powieszane symetrycznie po obu stronach lustra to rozwiązanie, które jest najczęściej stosowane. Jest ono estetyczne i jednocześnie praktyczne.

Warto pamiętać, że kinkiety powieszone obok lustra nie mogą go zasłaniać. Konieczne jest odsunięcie ich o 5-10 cm od lustra. Tak zawieszone nie zacieniają tafli, która jednocześnie jest widoczna w całej okazałości.

Kolejnym elementem, o którym należy pamiętać wieszając kinkiety, jest wysokość. Najczęściej jest to 150 – 170 cm nad ziemią. Jest to optymalna wysokość, która pozwala wygodnie przejrzeć się większości osób.

Inną możliwością jest powieszenie kinkietu nad lustrem. Warto w takiej sytuacji wybrać jeden dłuższy kinkiet. Dzięki temu twarz nie będzie oświetlona nierównomiernie, co pozwoli uniknąć cieni, które mogą w znacznym stopniu utrudnić wykonanie prawidłowego makijażu.

Pokój kąpielowy – nastrojowe oświetlenie

W pokojach kąpielowych, które są duże i przestronne warto wykorzystać kinkiety łazienkowe, by stworzyć nastrojowe oświetlenie. Kinkiety powieszone nad toaletką czy w strefie kąpielowej ozdobią wnętrze, które stanie się przytulne i eleganckie.

Do takiej aranżacji sprawdzają się kinkiety z ruchomymi kloszami. Można umieścić je dalej od źródła wody i skierować główkę kinkietu tak, by oświetliła wannę lub natrysk.

Wybierając kinkiety trzeba jednak pamiętać, że muszą być odporne na wilgoć. Jest to najważniejsza zasada bezpieczeństwa.