zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Huśtawka dla dzieci
Dom

Huśtawka dla dzieci – jaką wybrać?

Huśtawka ogrodowa, obok zjeżdżalni – jest ulubionym elementem wyposażenia ogrodu każdego dziecka! Zapewnia maluchom ogrodom frajdy i zdecydowanie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przymierzasz się do zakupu huśtawki ogrodowej? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Materiał wykonania – drewno, plastik, a może metal?

Huśtawki dla dzieci wykonuje się z różnych materiałów. Wśród najpopularniejszych modeli wymienia się:

  • huśtawki metalowe – są trwałe i solidne, idealnie sprawdzają się starszym dzieciom, są łatwe w konserwacji, 
  • huśtawki drewniane – stanowią dobry wybór niezależnie od wieku dziecka, świetnie wpisują się w otoczenie, są bezpieczne i trwałe, należy jedynie zwrócić uwagę, by powierzchnia była gładka, bez drzazg,
  • huśtawki z tworzywa sztucznego – dostępne są w wielu ciekawych barwach, są łatwe do utrzymania, jednak nie są tak trwałe jak modele drewniane czy metalowe, dodatkowo szybko się nagrzewają. 

Huśtawka a wiek dziecka

Huśtawka dla dzieci powinna być również dostosowana do wieku pociech. Modele stworzone z myślą o najmłodszych, są niskie. Wybierając huśtawkę dla niemowlaka, należy zadbać o to, by posiadała odpowiednie, wygodne siedzisko. Istotne jet również zabezpieczenie przed wypadnięciem, np. w formie pasów. To samo dotyczy 2 i 3-latków. 

Dla starszych dzieci warto zakupić huśtawkę otwartą, jednak nadal należy pamiętać o bezpieczeństwie. Podczas zabawy rodzic powinien pilnować malucha. Modele przeznaczone dla starszych dzieci i osób dorosłych osiągają wysokość 180-220 cm.

Formy huśtawek

Warto również wspomnieć o różnych formach huśtawek. Najprostsze są huśtawki pojedyncze z siedziskiem. Zajmują niewiele miejsca. Dobrą alternatywą jest huśtawka z dwoma siedziskami lub model modułowy. Sama huśtawka może być również połączone ze zjeżdżalnią, domkiem, drabinką, siatką, czy ślizgawką. Wówczas stanowi odrębny plac zabaw. 

Ciekawie prezentuje się także tzw. bocianie gniazdo. Jest to huśtawka w okrągłym kształcie, a w jej środku znajduje się siatka. Najczęściej jest dosyć niska, przez co stanowi bezpieczne rozwiązanie także dla małych dzieci. Taki model może być zbudowany z przeróżnych materiałów, w tym np. metalu, tworzywa sztucznego, czy tkaniny. 

Wybór odpowiedniej huśtawki to gwarancja dobrej zabawy dla dziecka! A jeśli poszukujesz ciekawego modelu, koniecznie zerknij tutaj – https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki. Dostępnych jest wiele interesujących huśtawek, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.