zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

detoks jednodniowy
Zdrowie

Detoks jednodniowy – owoce i warzywa

Wiele osób odczuwa potrzebę, aby oczyścić się z toksyn. Różnego rodzaju posty i detoksy mają w tym pomóc. Jak przejść post, aby nie zrobić sobie krzywdy?

Post w XXI wieku

Nawet jednodniowa głodówka powinna zostać z konsultowana z lekarzem, szczególnie jeśli ktoś choruje przewlekłe lub ma jakieś kłopoty zdrowotne. Ludzie od wieków praktykowali różnego rodzaju posty. Motywacja do postu zazwyczaj była religijna, ale mówiło się też o tym, że okresowa głodówka wspomaga zdrowie. Wydaje się to zupełnie logiczne. Każdemu od czasu do czasu potrzebny jest odpoczynek, więc również organizm potrzebuje odpoczynku od trawienia. Niektórzy ludzie jednak w czasie postu czują się bardzo źle, cierpią na bóle głowy, są niezwykle osłabieni, na granicy omdlenia. Post absolutnie nie jest dla każdego. Można za to obniżyć kaloryczność potraw i w ten sposób postarać się dać odpocząć organizmowi. Kaloryczne i ciężkostrawne dania zawsze warto ograniczyć lub wykluczyć z menu.

Detoks na sokach

Bardzo popularne są różnego rodzaju detoksy polegające na piciu przez jeden dzień dużej ilości soków owocowych i warzywnych. Idealnie, jeżeli są to soki świeżo wyciskane. W ten sposób człowiek dostarcza sobie niewiele kalorii, ale bardzo dużo witamin i składników odżywczych. Organizm nie jest przeciążony, nie musi trawić potraw. Tego rodzaju detoks z pewnością okaże się bardzo dobry w skutkach dla każdego organizmu. Detoks jednodniowy na owocach i warzywach to świetny pomysł w zdecydowanej większości przypadków. Jedynie osoby chore na cukrzycę powinny uważać, ponieważ w owocach znajduje się sporo cukrów.

Rozsądne odżywianie się

Gdyby ludzie na co dzień odżywianie się rozsądnie, nie musieliby co chwilę przeprowadzać różnego rodzaju postów i detoksów. Warto zatem zwrócić uwagę na swoje codzienne menu. To jest przecież najważniejsze. Oczywiście po świątecznym obżarstwie jak najbardziej można zdecydować się na kilka dni jedzenia z obniżoną kalorycznością. To na pewno wyjdzie na dobre. Oprócz owoców i warzyw w czasie takich postów ludzie zwykle piją sporo wody niegazowanej, ale także różnego rodzaju herbatek ziołowych. Czystek wzmaga odporność organizmu, pokrzywa pozwala zadbać o poziom żelaza, a przywrotnik troszczy się o sprawy kobiece, lecząc stany zapalne miednicy mniejszej. Warto poznać moc ziół, aby móc dobrać odpowiednie dla siebie i swoich kłopotów zdrowotnych. Warto jednak wiedzieć, że zioła mają też swoje przeciwwskazania. Wiele osób pozytywnie wypowiada się o detoksie, wiec warto tej metody spróbować.