zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Buty neoprenowe do morsowania - konieczność czy zbędny wydatek?
Zakupy

Buty neoprenowe do morsowania – konieczność czy zbędny wydatek?

Zażywanie zimnych kąpieli niesie ze sobą szereg dobrodziejstw, o których zapewne już każdy z nas słyszał chociażby z telewizji czy zalewających nas postów na Instagramie lub Facebooku. Myślę, że każdy z nas ma w znajomych przynajmniej jednego amatora tej aktywności, która nadal w niektórych kręgach budzi skrajne emocje. Chcesz rozpocząć przygodę z morsowaniem? Zaopatrz się w czepek, rękawiczki i buty neoprenowe do morsowania.

Ale czy te elementy garderoby są naprawdę niezbędne?

Niektóre części naszego ciała są bardziej podatne na wyziębienie. Zaliczają się do nich: głowa, dłonie oraz stopy. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów prześcigają się w wymyślaniu najnowszych technologii i produktów mających na celu jak najbardziej uprzyjemnić daną aktywność – dlatego między innymi powstały buty neoprenowe do morsowania. Pełnią one nie tylko funkcję termoizolacyjną, ale także skutecznie zabezpieczają stopy przed ostrymi, drobnymi kamyczkami. W przypadku stromej, śliskiej linii brzegowej – ułatwiają wdrapanie się na górę dzięki antypoślizgowej podeszwie. Skarpety i buty do wody cieszą się popularnością nie tylko wśród morsów: osoby trudniące się np. kajakarstwem również czerpią z nich niemały pożytek.

Nie tylko buty neoprenowe do morsowania…

Ale także czepki neoprenowe! Zastanów się: zwykła czapka szybko zmoknie i będzie z niej więcej szkody niż pożytku – będzie ziębić…Czepek neoprenowy za to został stworzony właśnie w celu ochrony termicznej (i wiatrowej) podczas przebywania w wodzie! No i rękawice – przydatne nie tylko podczas morsowania i nie tylko w czasie zimy…Odpowiednio dobrana grubość pozwala na noszenie ich także latem jako ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych! Istnieje całe mnóstwo różnych akcesoriów, dzięki którym spędzanie czasu nad wodą i w wodzie – o każdej porze roku – staje się jeszcze przyjemniejsze.

Odzież neoprenowa – polecani producenci

Buty neoprenowe do morsowania to raczej specjalistyczny wyrób – nie znajdziesz go w pierwszym lepszym sklepie sportowym. Jeśli zdecydujesz się na zakupy online, to z kolei pojawia się problem: które wybrać? Przecież jest ich tak wiele! Poniżej znajdziesz małą ściągę – najlepszych (moim zdaniem) producentów odzieży i obuwia przystosowanych do noszenia w wodzie:

  • Peak UK – brytyjska firma będąca owocem współpracy wybitnych designerów z najlepszymi sportowcami. Moją uwagę zwróciły przede wszystkim czepki, rękawice, kurtki i spodnie.
  • Hiko – czeska marka stworzona przez zgrany duet miłośników sportów wodnych na początku lat 90’. W ofercie znajdziemy m. in. skarpety i buty neoprenowe do morsowania, kamizelki asekuracyjne, gadżety wodoszczelne i inne artykuły służące uprawianiu rozmaitych sportów wodnych.
  • NRS – firma stworzona w USA ponad 50 lat temu. Przez cały ten czas NRS zdążyło wyrobić sobie niesamowitą renomę – produkty marki cieszą się ogromną popularnością wśród wyczynowców, zawodowych sportowców i podróżników. Buty neoprenowe do morsowania i każda inna rzecz opatrzona logiem NRS to przykład najwyższej możliwej jakości.
  • Aqua Design – francuska marka specjalizująca się przede wszystkim w produkcji desek SUP, chociaż nie brakuje w jej ofercie także odzieży przystosowanej do noszenia w wodzie. Niedroga, dobra i skuteczna.

Gdzie kupić buty neoprenowe do morsowania?

I inne przydatne gadżety? Zajrzyj na stronę gokajak.com, która – wbrew swojej nazwie – posiada bogaty wybór nie tylko kajaków, ale także etui wodoszczelnych w których można schować smartfon (na którym możemy zobaczyć np. stronę seomamut.pl) i obuwia do noszenia w wodzieButy neoprenowe do morsowania, czepki i rękawice – można morsować bez nich…ale po co? Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo! To naprawdę nie będzie dużo kosztować.