zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Winda
Dom

Winda – pomoc w transporcie osób i towarów

Windy to takie urządzenia, jakie można spotkać aktualnie w budynkach różnego typu. Na pewno w tych wysokich, gdzie jest przynajmniej kilka pięter. Chociaż teraz wykonawcy starają się montować również windy różnego rodzaju nawet w niższych budynkach. Do zamówienia są również specjalne windy, jakie przystosowane są do transportu osób niepełnosprawnych, które można montować nawet w domach jednorodzinnych.

Różne rodzaje wind do wyboru

Osoby odpowiedzialne za projektowanie budynku powinny przemyśleć to, jaki rodzaj wind chcą mieć do dyspozycji. Tak, aby nie musieć w przyszłości borykać się z problemem nieodpowiedniego urządzenia. Do wyboru są:

  • windy osobowe – jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia, jakie ściśle dedykowane są do przewozu różnych osób. Nie ma mowy o tym, aby przewozić nią większe ładunki. Po pierwsze, nie pozwala na to ich waga. Po drugie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ładunek nie zmieściłby się do środka przez drzwi. Warto zadbać o to, aby w takiej windzie obecne było odpowiednie oświetlenie, jak również panel dotykowy, który zostanie podświetlony.
  • windy towarowe – można nimi transportować osoby oraz towary. Różnią się one w konstrukcji, ponieważ wejście do nich jest zdecydowanie szersze. Dlatego też istnieje opcja wejścia do nich z wózkiem widłowym, na którym znajduje się ładunek towarowy. Najczęściej ma się z nimi do czynienia w magazynach, a nawet w firmach.
  • windy gastronomiczne – jak sama nazwa wskazuje, użytkowane w branży gastronomicznej. Przeznaczone do transportu żywności, są naprawdę niewielkich rozmiarów. Często bazują na nich szpitale, których kuchnie znajdują się w podziemiach. Na ogół ich udźwig wynosi od 50 do 100 kg.

Konserwacja dźwigów

Decydując się na założenie wind – niezależnie od ich rodzaju – należy zadbać o to, aby każde z tych urządzeń, na bieżąco było serwisowane. Tak, aby móc zadbać o pełną sprawność urządzenia. Na początku wszystkie windy objęte będą gwarancją, ale po jej wygaśnięciu, na bieżąco trzeba będzie zadbać o samodzielną konserwację.

Gdzie zamówić windę?

U dobrego wykonawcy, który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tego typu działaniach. Taką firmą jest http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-towarowe. Ludzie, którzy posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju windy. W tym chociażby wspomniane wyżej windy towarowe. Warto zapoznać się z ich możliwościami, aby być pewnym tego, że ma się w budynku urządzenia, jakie można postrzegać w kategorii niezawodnych. Są oni w stanie zapewnić także platformy pionowe.