zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

jak wybrać pierwszą broń
Lifestyle

Krótki poradnik, jak wybrać pierwszą broń.

Zdobyłeś pozwolenie na broń i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę wybierając pierwszy pistolet? Niezaprzeczalnie, możliwości jest bardzo dużo. Dziś doradzimy Ci więc, jak po raz pierwszy dobrać opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Jakiego rodzaju broni potrzebujesz?

Przed zakupem dobrze przemyśl swoje potrzeby i ambicje – zastanów się, w jaki sposób będziesz korzystać ze swojej broni. Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do samoobrony? Interesuje Cię zakup broni myśliwskiej? Być może chcesz po prostu zakupić pistolet odpowiedni do celów relaksacyjnych – choćby po to, by zacząć korzystać z usług lokalnej strzelnicy? W każdym z tych przypadków odpowiedni dla Ciebie będzie nieco inny rodzaj pistoletu. Zastanów się więc, czego potrzebujesz, a w przypadku wątpliwości – skonsultuj się z konsultantem sklepu z bronią, lub po prostu bardziej doświadczonym strzelcem. 

Weź pod uwagę rodzaj amunicji

Najrozsądniejszym wyborem będzie broń palna obsługująca amunicję 9×19, czy też 9 mm Parabellum. Powstała ona w Niemczech ponad 100 lat temu i pomimo upływu lat, nadal jest jednym z najczęściej stosowanych rodzajów amunicji na świecie – a to oznacza, że jest łatwo dostępna i stosunkowo tania. Z łatwością więc uzupełnisz braki, gdy już się “wystrzelasz”. Szczególną popularnością cieszy się w strzelectwie sportowym.

Ciekawą alternatywą jest też amunicja bocznego zapłonu .22 LR. Jest to jeden z najtańszych rodzajów amunicji, a pistolety ją obsługujące także nie są przesadnie drogie. Jej dużą zaletą dla wielu początkujących osób będzie niewielki hałas, oraz minimalny odrzut przy korzystaniu z niej.  

Zwróć uwagę na szkielet broni 

Może on być wykonany z plastiku (polimeru) lub metalu. Bez obaw – plastik wykorzystywany do produkcji dobrej jakości broni będzie naprawdę wysokiej klasy, dlatego nie musisz martwić się ewentualnymi uszkodzeniami broni. Pamiętaj jednak, że broń wytworzona z metalu będzie nieznacznie cięższa – nie jest to co prawda różnica duża, lecz jest zauważalna. Zastanów się więc, czy będzie Ci to pasować.

Przede wszystkim – kup broń nową

Rynek broni używanej po prostu nie jest dla Ciebie, jeśli dotychczas nie miałeś z nią żadnego doświadczenia. Nie będziesz bowiem w stanie oszacować stopnia jej zużycia ani innych wad pistoletu, które wprawione oko ma szansę wychwycić. Zakupu broni dokonaj więc w profesjonalnym sklepie – zyskasz gwarancję, że idealnie spełni ona swoje wymagania, niezależnie od tego, do czego ma być przeznaczona. 

 Zalecamy jednak, byś również w przyszłości korzystał ze specjalistycznych sklepów z bronią, takich jak np. http://bron-sklep.pl/. Owszem, broń używana jest odrobinę tańsza, niemniej jednak jest ona także przysłowiowym “kotem w worku” . Nie wiesz przecież, jak obchodził się z nią poprzedni właściciel – i czy po prostu nie chce Cię on oszukać.