zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

leasing samochodu ciężarowego
Biznes

Jak sfinansować zakup samochodu ciężarowego do firmy?

Ze względu na mniejszą dostępność aut oraz ich znaczny wzrost ceny w ostatnich latach, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na leasing. Ta forma finansowania pozwala pozyskać nowy pojazd bez konieczności jednorazowej zapłaty. Czy jest to opłacalne rozwiązanie dla firmy i jak z niego skorzystać?

Dlaczego warto wybrać leasing?

Warto zacząć od tego, iż ceny samochodów ciężarowych są bardzo wysokie. Chcąc pozyskać nowy pojazd przy pomocy gotówki należy liczyć się z bardzo wysokimi kosztami. W przypadku mniejszych firm, taki koszt może okazać się niemożliwy do poniesienia. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem do tej pory było wzięcie pożyczki, która nie zawsze była opłacalna. Wraz z rozwojem rynku leasingowego, możliwe stało się pozyskiwanie w ten sposób samochodów ciężarowych. Biorąc na przykład MAN FS, w ofercie leasingodawcy można znaleźć zarówno ciężarówki, jak i mniejsze samochody dostawcze oraz autobusy. Coraz więcej firm finansowych oferuje takie możliwości, ponieważ pozwalają zachować leasingobiorcy większą płynność finansową.

Jaką ofertę leasingową wybrać?

Przede wszystkim konieczne jest znalezienie firmy, która w swojej ofercie posiada ciężarówki. Leasing samochodu ciężarowego jest generalnie trudniejszy niż aut osobowych, gdyż rynek jest mniejszy. Nie jest to jednak bardzo trudne zadanie i każdy może znaleźć coś dla siebie. Szukając leasingodawcy przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swoje możliwości. Zostaną one i tak zweryfikowane przez firmę świadczącą usługi, jednak można spróbować je oszacować na początku i odrzucić od razu opcje, które nie mają szans powodzenia. W ten sposób przedsiębiorca może zaoszczędzić swój cenny czas i skupić się na realnych propozycjach. Wybierając swoje nowe auto na leasing warto zwrócić uwagę co jest w ofercie firmy świadczącej te usługi. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres serwisu, wymiany opon oraz ubezpieczenie. Są to elementy, które powinny znaleźć się w każdej porządnej ofercie leasingowej. Bardzo ważne jest również to na ile miesięcy może zostać rozłożone finansowanie. W ten sposób można dostosować ofertę do własnych możliwości. Podsumowując, leasing samochodu ciężarowego jest jednym z najczęściej wykorzystywanych modeli finansowania. W ten sposób nawet mniejsza firma może pozyskać nowe auto bez konieczności jednorazowego wydania bardzo dużej ilości pieniędzy. Z tego powodu, prowadząc własną działalność w postaci usług transportowych leasing MAN FS może okazać się najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.