zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Basen stelażowy
Lifestyle

Basen stelażowy. Czemu warto go kupić i kiedy to zrobić?

Zima to wbrew pozorom dobry czas na kupno basenu ogrodowego. Czemu warto zrobić to właśnie teraz? Jaki typ basenu będzie najlepszym rozwiązaniem? Dowiedzcie się z naszego nowego artykułu.

Nie trzeba wiele, by w upalne dni cieszyć się orzeźwieniem, które daje kąpiel w chłodnej wodzie. Wystarczy kilka metrów wolnej przestrzeni w ogrodzie, by postawić basen, w którym ulgę od upału znajdą wszyscy członkowie rodziny. Wybór basenów ogrodowych jest naprawdę szeroki. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszą się baseny stelażowe. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. W kolejnych akapitach wyjaśniamy, jakie mają zalety i kiedy najbardziej warto kupić jeden z nich.

Czym cechuje się basen stelażowy?

Konstrukcja basenów stelażowych składa się z dwóch głównych elementów. Pierwszy to metalowy, składany stelaż; drugi – naciągana na niego wodoodporna powłoka. Takie rozwiązanie sprawia, że baseny tego typu charakteryzują się największą wytrzymałością na napór wody. Z tego względu to właśnie one dostępne są w największych wariantach. Ich dużym atutem jest także trwałość. Jeśli szukacie modelu, który bez problemu przetrwa wiele lat nawet najbardziej intensywnej eksploatacji – postawcie właśnie na basen stelażowy.

Basen stelażowy – najważniejsze zalety

Wspomniana wytrzymałość i dostępność dużych rozmiarów to na pewno kluczowe zalety basenów stelażowych. Najlepsze modele mogą mieć ponad metr głębokości i kilka metrów długości. Bez problemu możecie więc w nich pływać, a nawet nurkować. Dzięki składanej konstrukcji ich rozkładanie jest bardzo łatwe i nie wymaga użycia pompki (jak w przypadku wariantów dmuchanych). Użycie zdejmowanej powłoki sprawia natomiast, że w razie uszkodzenia naprawa jest banalnie prosta i daje dobre efekty. Jeśli natomiast uszkodzenie folii jest poważne, bez trudu możecie po prostu kupić nową i szybko ją zmienić.

Kiedy warto kupić basen stelażowy?

Basen stelażowy można kupić w dowolnym momencie roku. Jeżeli jednak robicie to w środku sezonu, musicie pogodzić się z ograniczoną dostępnością niektórych modeli, dłuższym czasem realizacji zamówienia oraz wyższymi cenami. Takich problemów możecie jednak łatwo uniknąć. Wystarczy, że zamówienie złożycie zimą. Styczeń i luty to najlepsze miesiące na kupno basenu. Mniejsze zainteresowanie tego typu produktami przekłada się na bezproblemowy zakup wybranego modelu oraz przystępne ceny. Nie musicie więc decydować się na to, co aktualnie mają w ofercie dostawcy – możecie kupić ten basen do ogrodu, który spełnia wszystkie wasze wymagania.