zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Skaner wewnątrzustny
Lifestyle

Skaner wewnątrzustny, czyli stomatologia w nowoczesnym wydaniu

Wiele osób rezygnuje z wizyt u stomatologa ze strachu przed bólem. Zupełnie niepotrzebnie. Nowoczesne gabinety stomatologiczne korzystają z innowacyjnych urządzeń pozwalających na szybką diagnostykę i skuteczne leczenie zębów w sposób całkowicie bezbolesny. Jednym z takich urządzeń jest zaawansowany technicznie skaner wewnątrzustny.

Czym jest skaner wewnątrzustny

Skaner komputerowy to urządzenie wykorzystywane do wczytywania różnego rodzaju obrazów do pamięci komputera. W przypadku skanerów wewnątrzustnych chodzi o stworzenie trójwymiarowego, cyfrowego obrazu jamy ustnej pacjenta. Za pomocą niewielkiej końcówki przypominającej elektryczną szczoteczkę do zębów lekarz tworzy niezwykle precyzyjny model uzębienia, który następnie jest wyświetlany na ekranie monitora. Cały proces skanowania zajmuje zaledwie kilka minut i jest całkowicie bezbolesny.

Zastosowanie dynamicznej głębi skanowania pozwala na uzyskanie doskonałej ostrości i szczegółowości obrazu nawet trudno dostępnych miejsc. Na podstawie uzyskanego modelu stomatolog może zaplanować proces leczenia zębów pacjenta. Ze skanerów wewnątrzustnych korzysta coraz więcej gabinetów stomatologicznych. Lekarze, którzy zamierzają zainwestować w tego rodzaju sprzęt, powinni odwiedzić stronę https://cereclab.pl/wynajmij-skaner-wewnatrzustny. Nawiązując współpracę z laboratorium protetyki, mogą wynająć i przetestować skaner pod okiem fachowców, a dopiero potem dokonać jego ewentualnego zakupu. 

Korzyści stosowania skanera wewnątrzustnego

Chociaż skaner wewnątrzustny znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii, najchętniej wybierany jest przez protetyków. Cyfrowy obraz jamy ustnej jest tak precyzyjny i dokładny, że pozwala zrezygnować z tradycyjnych wycisków. Dzięki temu proces diagnostyki i leczenia przebiega szybciej i jest mniej uciążliwy dla pacjentów. Skan uzębienia tworzony jest w czasie rzeczywistym, na tradycyjny model stomatolog musi czekać nieraz nawet kilka tygodni.

Zastosowanie technologii cyfrowej pozwala także przedstawić pacjentowi plan leczenia oraz pokazać zakładane efekty pracy stomatologa w postaci wirtualnego modelu. Dzięki temu osoba, która trafia do gabinetu może zobaczyć swój nowy uśmiech, zanim zostanie on rzeczywiście wykonany. Dla wielu pacjentów stanowi to bodziec zachęcający do podjęcia działań. Skaner wewnątrzustny ułatwia również diagnozowanie i leczenie dzieci oraz młodzieży. Urządzenie wzbudza ciekawość młodych osób wychowanych w cyfrowym świecie oraz pokazuje, że zabiegi stomatologiczne mogą być bezbolesne i przyjemne, co z kolei zachęca do umawiania się na kolejne wizyty.