zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Jak dopasować szampon do swoich włosów?
Zakupy

Jak dopasować szampon do swoich włosów?

Każdy rodzaj włosów ma inne potrzeby i wymaga odmiennej pielęgnacji, dlatego starannie dobieraj kosmetyki fryzjerskie. Inny powinien być szampon do włosów kręconych, pozbawionych blasku, suchych, zniszczonych czy po zabiegu koloryzacji. Poniżej zamieszczamy kilka praktycznych porad.


 By dobrze zadbać o włosy, trzeba stosować odpowiedni szampon, który myje kosmyki, a także masuje i oczyszcza skórę głowy. Ważne, by dostarczył też cenne składniki i chronił przed m.in. wysuszaniem, przetłuszczaniem, utratą koloru czy przed czynnikami zewnętrznymi. Włosy wymagają indywidualnego traktowania, dlatego podpowiadamy, jak znaleźć najlepszy szampon.


 Szampon do włosów kręconych


 Jeśli masz kręcone kosmyki, wiesz, że potrzebują one konkretnego wsparcia i pielęgnacji. Wybierz specjalny szampon do włosów kręconych, by loki prezentowały się wspaniale i robiły wrażenie. Szampony przeznaczone dla włosów kręconych zapobiegają ich puszeniu się i pozwalają na idealne kręcenie się. Jeśli są trudne w ułożeniu, sprawdzi się m.in. szampon z olejkami, które ułatwią pracę z nimi, a dodatkowo je nawilżą.


 Szampon do włosów przetłuszczających się


 Dla wielu pań prawdziwym problemem są przetłuszczające się włosy. Wybór szamponu jest wtedy bardzo prosty – najlepiej sprawdzi się kosmetyk dedykowany specjalnie im. Szampon na przetłuszczające się włosy jest bogaty w składniki, które zahamują wysoką aktywność gruczołów łojowych. Dodatkowo ograniczą rozprowadzanie tłustej warstwy po całej długości pasm włosów. Produkt, który reguluje produkcję sebum powinien też oczyszczać skórę głowy i zapewnić skórze głowy optymalną równowagę wodno-lipidową.


 Szampon do koloryzacji włosów


 Jaki kosmetyk stosować po zabiegu farbowania? Takie włosy potrzebują szamponu, który utrwali kolor, doda mu intensywności i ochroni przed jego szybką utratą. Ważne, by zadbał też o odpowiednie nawilżenie. Sięgaj po produkty, które mają w składzie filtry UV, pantenol i proteiny. Włosy o ciemnym kolorze mogą być myte szamponami z henną, która dodatkowo podkreśli ich odcień, a włosy rozjaśniane mogą zawierać ekstrakt z rumianku, który ma własności rozjaśniające.


 Włosy zniszczone, cienkie i delikatne


 Włosy suche, łamliwe i zniszczone mogą być efektem niewłaściwej pielęgnacji, stosowania mocnych kosmetyków do stylizacji, narażania włosów na silną ekspozycję na promieniowanie UV. Wymagają przede wszystkim regeneracji, ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, odżywienia i nawilżenia.


 Do włosów słabych sprawdzi się kosmetyk, który je odbuduje, wzmocni ich strukturę, zwiększy ich objętość. Dzięki ich uniesieniu od nasady będą wydawały się gęstsze i grubsze. Warto wybrać kosmetyk, który zawiera szereg składników ochronnych i odżywczych, a także przeciwutleniacze. Jeśli są słabe i suche, potrzebują też protein i lipidów.