zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

Felgi stalowe
Motoryzacja

Felgi stalowe – Wciąż niska cena mimo podwyżek.

Szeroko rozumiany przemysł metalowy od dłuższego czasu boryka się trudnościami, do których nikt nie miał czasu wcześniej się przygotować. Oczywiście mowa o pandemii i jej wpływie na gospodarkę. Paradoksalnie ceny stopów metali mimo zaniku popytu stale ulegają wzrostom, co jest szczególnie widoczne w segmencie automotive. Koncerny samochodowe wstrzymują produkcję, skazując na przestoje podwykonawców. Tym bardziej zdziwienie budzi fakt, iż są producenci, którzy radzą sobie w tej trudnej sytuacji, minimalnie zwiększając cen swoich wyrobów. Dlaczego felgi stalowe prawie nie drożeją? Zapraszamy do lektury.

Przystępna cena, najwyższa jakość

Kluczem do sukcesu z pewnością jest umiejętne wdrożenie idei zawartych w programie „przemysł 4.0”. Automatyzacja procesów wytwórczych połączona z zachowaniem ciągów produkcji, zwieńczona wzmożoną kontrolą jakości, muszą przynieść efekty zadowalające nawet wybrednych klientów.

Mimo że obecnie nie wymaga się w naszym kraju zbyt rygorystycznych kryteriów, które by sprawdzały i potwierdzały fakt stosowania badań i nabycia certyfikatów dla konkretnych felg, są producenci, którzy przykładają do kwestii jakości i bezpieczeństwa ogromną wagę.

Ogromna świadomość i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo klientów sprawiają, iż użytkownicy felg stalowych StahlRader mają pewność, iż ich pojazdy wyposażone są w certyfikowane produkty, wielokrotnie poddawane surowym testom technicznym.

W kontekście kontroli kryteriów mowa jest oczywiście o weryfikacji systemowej, określonej przez prawodawcę, nie zaś o samokontroli branżowej.

Jak zatem połączyć przyjazną dla klientów politykę finansową z surowymi normami jakości?

Procesy produkcji felg stalowych są mniej skomplikowane, a materiały, z których się je wytwarza, są tańsze, dlatego ich cena końcowa jest znacznie niższa. Co nie bez znaczenia, w odróżnieniu od obręczy ze stopów lekkich stalową łatwiej po prostu naprawić”. (cyt. http://ladnefelgi.pl/).

Powyższy cytat wyjaśnia różnicę cenową pomiędzy felgą stalową a jej aluminiową odpowiedniczką.

Z kolei wysoka jakość felg StahlRader wynika ze zrozumienia potrzeb użytkowników i dostosowanych do nich rozwiązań technologicznych.

Felgi StahlRader, technologia zapewniająca jakość

Jakość felg rozpoczyna się w fazie projektowania. Innymi słowy, z desek inżynierów schodzi produkt w pełni dojrzały, uwzględniający certyfikaty ISO.

Centra obróbcze CNCT (maszyny umożliwiające szybkie i precyzyjne wykonanie skomplikowanych elementów przy użyciu wielu narzędzi i kątów natarcia na materiał) ograniczają straty materiałowe do niezbędnego minimum.

Zastosowanie drutu ze stali krzemowo-manganowej zapewnia wysoką jakość spawów, co przekłada się na komfort jazdy.

Korzyści z zastosowania felgi StahlRader:

  • Dostępność;
  • Bezpieczeństwo;
  • Łatwość naprawy;
  • Wytrzymałość;
  • Atrakcyjny design;
  • Długi okres gwarancyjny;
  • łatwość renowacji.

Poczucie zaufania do marki budzą liczne certyfikaty (ISO, VIA JWL i E22) oraz długi okres gwarancji producenta wynoszący aż trzy lata.