26 stycznia 2021

Imieniny obchodzą dzisiaj
Tymoteusz, Michal

Baza sportowa

Baza sportowa w naszej okolicyBaza sportowa na terenie gminy,  rozwinięta jest  w zasadzie w jednej miejscowości – Jabłonnie, co jest dużą niedogodnością dla piętnastotysięcznej społeczności Gminy Jabłonna, rozlokowanej na dużym obszarze prawie siedmiu tysięcy hektarów.


W Chotomowie dopiero w ubiegłym roku powstało wielofunkcyjne tartanowe boisko, działające przy szkole podstawowej, przy której jest również hala sportowa.


Funkcjonujące od 2004 roku  Gminne Centrum Kultury i Sportu w  Jabłonnie dysponuje pływalnią i pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim oraz nowym zespołem boisk „Orlik 2012”. W skład Orlika wchodzą boiska do: siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej. Orlik został otwarty w grudniu 2009 roku.


Z zajęć w GCKiS korzystać mogą dzieci, młodzież, osoby dorosłe, mieszkańcy całej gminy.
Kluby sportowe – KS Wisła Jabłonna oraz LKS Lotos Jabłonna


W gminie działają dwa  kluby sportowe (z wykorzystaniem infrastruktury GCKiS): KS Wisła Jabłonna z sekcją piłki nożnej oraz LKS Lotos Jabłonna z sekcjami: Taekwon-do (wiodąca), tenisa stołowego, szachów, siatkówki, kolarstwa.


W ramach GCKiS działa też sekcja kolarska „dostępny rower”, uczestnicząca m.in. w zawodach o Puchar Mazowsza oraz „Mazovia MTB” Marathon.Problemy


Mankamentem istniejącej bazy sportowej jest jej główna koncentracja w jednej miejscowości – Jabłonnie. Problem ten zostanie znacząco rozwiązany poprzez budowę Centrum Edukacyjno – Kulturalno – Sportowego w Chotomowie na pograniczu dwóch największych miejscowości naszej gminy: Chotomowa i Jabłonny. Koncepcja budowy tego Centrum i jej założenia zostały przedstawione przez radnych „Alternatywa dla Chotomowa” na Sesji Rady Gminy w 2008 roku. Na podstawie zaprezentowanych wytycznych oraz sugestii Urzędu Gminy Jabłonna ogłoszony został w 2009 roku konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej i projektu budowy Centrum. Aktualnie trwają prace projektowe, a budowa I etapu, obejmująca część edukacyjną powinna zostać rozpoczęta w b.r.


Informacje o imprezach sportowych i zajęciach organizowanych przez GCKiS prezentowane są na stronach www.gckis.pl, www.jablonna.pl, a także w lokalnych gazetach .Wiesław Sawicki
Mariusz Grzybek
LUDOWY KLUB SPORTOWY „LOTOS” JABŁONNA


http://www.lkslotos.pl/

asowinski@neostrada.pl


05-123 Chotomów, ul. Strażacka 8
Tel.600-813-867, 022-772-63-59


KLUB SPORTOWY WISŁA JABŁONNA


Rok założenia: 1997
Barwy: czerwono-biało-czarne


05-110 Jabłonna, ul. Modlińska 102
Tel. 501376647, 501720353