26 stycznia 2021

Imieniny obchodzą dzisiaj
Tymoteusz, Michal

Przedszkole Gminne
Przedszkole Gminne w Chotomowie

godziny otwarcia: 6.00-18.0


05-123 Chotomów, ul. Żeligowskiego 27
Tel./fax 022-772 20 02

 


przedszkole_chot@neostrada.pl

 


Dyrektor przedszkola – Beata Chudzik

 


 

 

 

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności,
lecz wyzwalajmy aktywność.
Nie każmy myśleć,
lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy,
lecz przekazujmy.
Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł,
tak by samo chciało chcieć.”


Janusz Korczak
Historia przedszkola


Przedszkole w Chotomowie powstało pod koniec lat 70 tych w wynajmowanym budynku mieszkalnym  przy ul. Bagiennej. W roku 1989 oddano do użytku budynek przedszkola  przy ul. Żeligowskiego 27.

 

Przedszkole Gminne w Chotomowie powstało 1 września 2008 roku uruchamiając cztery oddziały przedszkolne na każdym poziomie wiekowym. W roku szkolnym 2008/9 do przedszkola uczęszczało 107 dzieci. Od września 2009 roku w placówce funkcjonować będzie siedem grup (w tym dwie pięciogodzinne dla dzieci pięcio i sześcioletnich), do których uczęszczać będzie około 170 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat.

 

Położenie


Parterowy budynek przedszkola położony jest na uboczu, z dala od ruchliwych ulic. Panuje tu cisza i spokój. Rozległy zielony, pokryty roślinnością teren wokół przedszkola wyposażony jest w plac zabaw dla dzieci. Część dydaktyczna przedszkola to sześć sal dydaktycznych, sala gimnastyczna oraz gabinet dla specjalistów.

 

Kadra


W przedszkolu Gminnym w Chotomowie zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna – nauczyciele wychowania przedszkolnego a także specjaliści: logopeda, pedagog – terapeuta oraz psycholog. Opiekę nad dziećmi w każdej grupie całodziennej sprawuje dwóch nauczycieli i woźna oddziałowa, w trzylatkach dodatkowo zatrudniona jest pomoc nauczyciela.

 

Posiłki


Posiłki dla dzieci przygotowywane są w przedszkolnej kuchni, ze świeżych, codziennie dostarczanych produktów, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

 

 

Wizja Przedszkola Gminnego w Chotomowie

 

 

  • Przedszkole Gminne w Chotomowie to przedszkole w którym dzieci czują się szczęśliwe, bo ważne, akceptowane i bezpieczne.
  • Zdobywają wiedzę na temat otaczającej ich rzeczywistości poprzez odkrywanie, doświadczanie, przeżywanie i działalność praktyczną, dzięki czemu są ciekawe świata, czują potrzebę zdobywania wiedzy i rozumienia, potrafią wyjaśniać, szanują ludzi i przyrodę.
  • Są wrażliwe, a ich potencjał twórczy znajduje wyraz w kreacjach plastycznych, artystycznych.Aby osiągnąć tak postawione cele w pracy dydaktyczno – wychowawczej nauczyciele stosują aktywizujące metody pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym: metodę dobrego startu prof. Marty Bogdanowicz zajęcia ruchowe według metody Weroniki Sherborne, pedagogikę zabawy, baśnioterapię, elementy muzykoterapii, Dziecięcą matematykę wg prof. Marty Bogdanowicz.


Na terenie placówki organizowane są zajęcia dodatkowe dające możliwość rozwoju zainteresowań dzieci:

 

  • Umuzykalnienie
  • Zajęcia taneczne
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Język angielski
  • Zajęcia plastyczne


Przedszkole bierze udział w przeglądach i konkursach organizowanych na terenie Gminy Jabłonna oraz powiatu Legionowskiego, podczas których dzieci mają możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności, zdobywając nagrody i wyróżnienia.


Aby uatrakcyjnić dzieciom pobyt w placówce przedszkole zaprasza firmy wystawiające bajki dla dzieci i koncerty muzyczne, organizuje warsztaty garncarskie i z metaloplastyki, zaprasza gości opowiadających o swojej pracy i zainteresowaniach, a także realizuje wyjazdy na spektakle teatralne.


Przedszkole Gminne w Chotomowie to przedszkole, które integruje się ze środowiskiem lokalnym. Zaprasza członków rodziny wychowanków na uroczystości: pasowanie na przedszkolaka, spotkania świąteczne, dzień babci i dziadka, dzień mamy i taty, pożegnanie przedszkola.  Rodzice uczestniczą także w spotkaniach integracyjnych, podczas których mają możliwość poznania metod pracy z dziećmi. Największą imprezą odbywającą się na terenie przedszkola jest plenerowy piknik rodzinny, przy organizacji którego zaangażowana jest cała społeczność przedszkolna.

 

Rekrutacja do Przedszkola Gminnego – strona 2

 

Strony: 1 2