Chotomów - Życie Chotomowa - » Mapy

26 stycznia 2021

Imieniny obchodzą dzisiaj
Tymoteusz, Michal

Gdzie na rower i długie spacery…?

ROWEREM PO NASZEJ OKOLICY

 

rowerowo5

Chotomów, Legionowo, Rajszew, Jabłonna i okolice

 

 

Wiosna to czas na odkurzenie swojego roweru i zaczerpnięcia świeżego powietrza spacerując lub przemierzając rowerem okoliczne szlaki. Wszystko po to, aby podziwiać otaczającą przyrodę Chotomowa i okolic oraz „odrobienia kondycji” po długich zimowych wieczorach spędzonych w naszych domach przy kominku.

 

Rower to wspaniała forma rekreacji, która pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Łączy przyjemne z pożytecznym. W dodatku ten rodzaj aktywności mogą uprawiać niemal wszyscy.

 

Czas zatem skorzystać z cieplejszych dni, których mamy coraz więcej i ruszać w teren!

 

 

 

Tylko gdzie …?

 

Na terenie naszego powiatu mamy dwanaście profesjonalnie zaplanowanych i wyznaczonych krajoznawczo-turystycznych szlaków rowerowych, różniących się parametrami, charakterem i rangą. Łączna ich długość jest imponująca i wynosi dokładnie 351,1 km. Część z nich wpisuje się w kryterium krajowe i regionalne koncepcji systemu szlaków rowerowych Velomazowia planowanego na terenie Mazowsza przez stowarzyszenie Zielone Mazowsze.

 

Rezerwat - Wawóz Szaniawskiegi

Główną atrakcją wycieczek pieszych i rowerowych w najbliższej okolicy są otaczające nas Lasy Chotomowskie, Góry Chotomowskie, Lasy Legionowskie, tereny dookoła Zalewu Zegrzyńskiego (Rezerwat Zegrzyński, „Wąwóz Szaniawskiego”) oraz trasy wzdłuż Wisły. Wszyscy docenią jazdę po pustych dróżkach, a romantycy – ciszę i malownicze pejzaże.

 

Jakość „nawierzchni” to głównie drogi nieutwardzone. Naturalne szlaki, pozwalające przemierzać tereny leśne i otwarte bez względu na porę roku i pogodę, a wszystko „po zdrowie” i kontakt z naturą.

 

Życie Chotomowa będzie prezentowało Państwu możliwości spędzenia wolnego czasu, trasy rowerowe i miejsca, które warto odwiedzić w Naszej Gminie i całym Powiecie Legionowskim.

 

 

 

 

Jak przygotować swój rower do sezonu – zobacz film:

 

 

 

 

 

Wyruszmy zatem na rower. Jeśli jest już nasmarowany i przygotowany do podróży warto wybrać się na szlak.

 

 

 

 

Mariusz Grzybek

 

 

 

 

Mapa ścieżek rowerowych (Tutaj)

 

 

 

Więcej ścieżek rowerowych w naszej okolicy znajdziesz – Tutaj

 

Mariusz Grzybek

Poznaj powiat z mobilną aplikacją

 

plakat_aplikacja

 

Bezpłatna aplikacja mobilna Powiat Legionowski to informacja turystyczna i przydatne turystom narzędzie w twoim smartfonie czy tablecie. Już dziś pobierz ją ze sklepu Google Play lub AppStore.

 

Powiat Legionowski przygotował dla swoich mieszkańców i odwiedzających region gości aplikację, w której zebrane są wszelkie informacje, przydatne osobom, które chcą tu wypocząć. Informacja turystyczna obejmuje bazę noclegów, gastronomii, wypożyczalni sprzętu turystycznego, opis atrakcji i wiele innych, które zainteresują zarówno tych, którzy chcą wypoczywać aktywnie, jak i miłośników leniwego polegiwania na plaży.

 

menu

 

 

Planowanie i nawigacja

 

 

Jeszcze zanim przybędziecie do powiatu legionowskiego, możecie zaplanować swój pobyt przy pomocy aplikacji Powiat Legionowski. Wystarczy wybrać atrakcje, które chcecie odwiedzić i dodać je do planera wycieczek.

 

Nie wiecie, jak do nas trafić? To żaden problem! Wystarczy wybrać z bazy miejsc w aplikacji to, do którego chcecie dotrzeć i skorzystać z przycisku „nawiguj”.

 

Aplikacja, wykorzystując mapy Google w systemie Android i AppleMaps w systemie iOS, doprowadzi Was tam, gdzie chcecie dojechać.

 

Funkcja nawigacji doprowadzi Was również do najbliższego w stosunku do Waszej lokalizacji punktu szlaku turystycznego lub rowerowego, do którego chcecie trafić.

 

 

 

 

mapa

 

 

Unikalne narzędzie dla żeglarzy

 

Jezioro Zegrzyńskie, położone w powiecie legionowskim, to największy akwen wodny na Mazowszu i raj dla wodniaków i wędkarzy.

 

Aplikacja oferuje miłośnikom żeglowania i innych sportów wodnych unikalne narzędzie: mapę żeglowną.

 

Oznaczono na niej głębokości zbiornika i punkty niebezpieczne.

 

Jeśli włączycie aplikację podczas waszych rejsów po jeziorze, wbudowane w mapę alerty ostrzegą Was, gdy znajdziecie się w odległości około 80-100 metrów od przeszkody.

 

Wirtualnie po powiecie

 

O tym, jak pięknie jest w powiecie legionowskim i nad Jeziorem Zegrzyńskim możecie się przekonać jeszcze zanim do nas zawitacie.

 

Aplikacja Powiat Legionowski oferuje bowiem moduł wirtualnej rzeczywistości, tzw. VR, w którym można obejrzeć panoramy sferyczne wielu miejsc w naszym regionie. Jedyne, czego do tego potrzebujecie, to gogle do wirtualnej rzeczywistości.

 

 

Jeśli jednak nie posiadacie okularów do VR nic straconego, ponieważ panoramy z powiatu są dostępne w aplikacji również w wersji do oglądania bez nich.

 

Zapraszamy do korzystania z aplikacji i cieszenia się wypoczynkiem w powiecie legionowskim. Jeśli macie uwagi do aplikacji, zapraszamy do kontaktu – TUTAJ.

 

Facebook ułatwi Twoją podróż koleją

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły dodatkowe ułatwienie dla pasażerów i osób planujących podróże. Od lipca korzystając z Facebook’a znajdziemy szybko połączenia kolejowe, informacje o pociągach i ich trasy. PLK, która przygotowała Portal Pasażera, oferuje coraz szerszy dostęp do wyszukiwarki m.in. przez aplikacje mobilne, w języku polskim i angielskim.

 

Jedno kliknięcie na Facebook’u może przenieść użytkowników do wirtualnej wyszukiwarki – portalpasazera.pl, która wskaże najlepsze przejazdy koleją pomiędzy wskazanymi miejscowościami. Aplikacja dostępna z poziomu Facebook’a umożliwia także dodatkowe możliwości – podgląd sekcji Twój Pociąg i Plakatowy rozkład jazdy.

 

dart

Kolej na faceebook

 

Fanpage PKP Polskie Linie Kolejowe SA na portalu społecznościowym Facebook zyskał nowy widżet (zakładkę) – Rozkład Jazdy. Wszystkie funkcjonalności dostępne są bezpośrednio na portalpasazera.pl oraz w aplikacji Rozkład Kolejowy na urządzenia mobilne, która jest dostępna dla użytkowników urządzeń z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Portal Pasażera pozwala precyzyjnie zaplanować podróż pociągiem, a dzięki coraz szerszej dostępności zyskuje nowych, zadowolonych użytkowników. Wyszukiwarka połączeń kolejowych dostarcza podróżnym kompleksowych informacji na temat planowanej trasy i rozkładu jazdy oraz ilości możliwych połączeń na trasie. Pozwala zdobyć wiedzę na temat peronu i toru, z którego odjedzie pociąg, umożliwia wybór opcji połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznanie się z oferowanymi w pociągu usługami. Dzięki prowadzonemu monitoringowi sieci kolejowej w czasie rzeczywistym i wykorzystaniu nadajników GPS, na bieżąco można śledzić pozycję pociągu na interaktywnej mapie i sprawdzić czy jedzie on zgodnie z planem.

 

kolej

 

Za pomocą sekcji Twój Pociąg podróżny zyskuje szczegółowe informacje o ewentualnych utrudnieniach, które występują na sieci kolejowej (zmiany trasy, przewidywane opóźnienia, komunikacja zastępcza, planowany czas przyjazdu na stacje).

 

W kwietniu Polskie Linie Kolejowe wprowadziły nową wersję wyszukiwarki internetowej i mobilnej, która umożliwia sprawdzanie połączeń w języku angielskim, co pozwala na swobodne planowanie podróży przez gości z zagranicy.

 

Portal Pasażera i aplikacja Rozkład Kolejowy, a od niedawna także specjalny widżet dostępny na fanpage’u PLK – przy dostępie do internetu pomagają w łatwym i szybkim uzyskaniu pełnego zakresu niezbędnych dla podróżujących koleją informacji. Są znacznym usprawnieniem w procesie planowania podróży pociągiem, a w jej trakcie ważnym wsparciem. Polskie Linie Kolejowe doskonalą portal  i aplikację Rozkład Kolejowy, tak by był coraz wygodniejszy dla pasażerów planujących podróż koleją.

 

 

 /informacja prasowa/

Wyszukiwanie adresów

Wyloguj się


Zapraszam Państwa do skorzystania z Internetowego Managera Punktów Adresowych.

 

Za pomocą tej aplikacji można znaleźć dokładne adresy i numery działek w Jabłonnie, Chotomowie, Dąbrowie Chotomowskiej i okolicy oraz w innych częściach naszego kraju.


IMPA jest oprogramowaniem służącym do prowadzenia urzędowej bazy ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Wszystkie prowadzone bazy są podłączone do usługi sieciowej pozwalającej na lokalizację miejsca na podstawie podanego adresu.

 

 

 

grzybek_m

 

Daje to wszystkim użytkownikom usługi prosty sposób korzystania z urzędowej informacji adresowej. Zachęcam Państwa do skorzystania z portalu.

 

Wyszukiwarkę punktów adresowych w naszej gminie znajdziecie Państwo – Tutaj

 

Mariusz Grzybek

 

 

Domy w gminie Jabłonna – po kliknięciu na zdjęcie pomierzysz powierzchnię działki sprawdzisz długość ulicy

 

 

 

Jak dobrze mieć lotnisko pod ręką

 

Ryanair

 

Ryanair będzie obsługiwał krajowe połączenia lotnicze.

 

Podróż samolotem z Modlina do Gdańska i Wrocławia może być tańsza niż pociągiem.

 

Ryanair wprowadził promocję. Od 1 kwietnia do końca maja z Modlina do Gdańska i Wrocławia można polecieć w promocji za 39 zł, w normalnej sprzedaży od 99 zł.

 

Czas podróży jest tutaj istotny. Do Wrocławia samolot leci ok. godziny, a podróż pociągiem trwa ponad 5 godzin.

 

Taka cena jest dostępna tylko do północy w dniu dzisiejszym tj. poniedziałek, 3 lutego.

 

Teraz podróż samolotem jest tańsza niż pociągiem. Przykładowo cena biletu na pociąg TLK z Warszawy do Wrocławia rozpoczyna się od 65 zł, a przejazd pociągiem EIC 134 zł.

 

Podana cena lotu jest ostateczna pod warunkiem rezerwacji biletu bezpośrednio na stronie przewoźnika – www.ryanair.com, płatności kartą debetową oraz podróży z samym bagażem podręcznym o wymiarach 55x40x20 i wadze nie przekraczającej 10 kg. Terminy promocyjnej podróży: kwiecień, maj 2014.

Bilet w dwie strony samolotem z Modlina to 78 zł.

 

 

Mapy


Wyświetl większą mapęMapy powiatu i okolicznych gminMapy okolicznych miast
    Wirtualny przejazd po Moście Północnym e – video