26 stycznia 2021

Imieniny obchodzą dzisiaj
Tymoteusz, Michal
Kategoria: Bezpieczeństwo, Infrastruktura, Ogłoszenia, Powiat Legionowski, W naszym sąsiedztwie

Dwupasmówka z Legionowa do Zegrza!

11 września 2020 | Autor

Trwają prace związane z przebudową drogi krajowej DK61 w Legionowie, od wiaduktu nad torami do Michałowa-Reginowa. Po zakończeniu zadania, inwestycja będzie sporym ułatwieniem dla podróżujących w kierunku Zegrza.

 

Modernizowany odcinek DK-61 w Legionowie

 

Kilkanaście dni temu cały ruch został przeniesiony na nowobudowaną jezdnię, a na starej, która została już zamknięta, trwa intensywna modernizacja przeciwległego pasa ruchu.

 

Zakończenie budowy dwóch jezdni z infrastrukturą towarzyszącą, zaplanowano na II kwartał przyszłego roku. Termin ten wydaje się jednak mało prawdopodobny. Koszt inwestycji wyniesie ok. 50 mln zł.

 

Modernizacja trwa

 

W 2024 szybką trasą do Zegrza!

 

Nie zakończyła się jeszcze modernizacja legionowskiego odcina DK-61, a GDDKiA zorganizowała kolejny przetarg na odcinka od Legionowa do Zegrza.

 

Do powyższego zadnia zgłosiło się trzech wykonawców. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty i będzie podpisana umowa ze zleceniobiorcą, realizacja zadania przewidywana jest na trzeci kwartał 2024 roku.

 

W tym czasie wykonawca zaprojektuje i wybuduje 4,5 kilometrowy odcinek DK 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach wraz z siecią powiązań z innymi drogami publicznymi. Inwestycja obejmie budowę drogi, obiektów inżynierskich oraz skrzyżowań. Powstaną drogi dojazdowe, chodniki, ścieżki rowerowe, system odwodnienia, oświetlenie skrzyżowań. Zostaną przebudowane i zabezpieczone urządzenia infrastruktury zewnętrznej, branży elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, hydrologicznej. Natomiast w miejscu obecnego ronda w Zegrzu Południowym na skrzyżowaniu z DW 631, powstanie węzeł drogowy. W konsekwencji za kilka lat z Warszawy do Serocka pojedziemy już zmodernizowaną dwujezdniową trasą.

 

Mariusz Grzybek