28 października 2020

Imieniny obchodzą dzisiaj
Szymon, Tadeusz
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Ogłoszenia, Powiat Legionowski, W naszym sąsiedztwie

Kto wygrał gminie Jabłonna i powiecie?

13 lipca 2020 | Autor

 

W gminie Jabłonna zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski i to we wszystkich dziewięciu Obwodowych Komisjach Wyborczych (OKW), prezydent Warszawy poprawił swój wynik z pierwszej tury, wówczas zwyciężył w siedmiu komisjach, natomiast jego konkurent Andrzej Duda w dwóch.

 

Jak głosowała gmina Jabłonna?

 

Trzaskowski w gminie Jabłonna

 

Tak jak wspomniałem Trzaskowski wygrał we wszystkich Komisjach na terenie gminy Jabłonna (OKW nr 1,2,3,4,5,6,7,8,9).

 

Spośród 10 miejscowości gminy Jabłonna, Trzaskowski zdecydowanie wygrał w Chotomowie razem z Dąbrową – 62,72% i był to największy wzrost w stosunku do I tury tj. aż o 49%. Dokładnie taki sam wynik był w OKW nr8 (Rajszew, Skierdy – 62,72% ze wzrostem o 43%  w porównaniu z pierwszym głosowaniem).

 

W Jabłonnie na Trzaskowskiego głosowało 61,53% to wzrost o 48% w stosunku do I tury (m.in. przepływ elektoratu pozostałych kandydatów).

 

We wsiach zachodnich 58,78%, tutaj nastąpił wzrost o 44% w porównaniu z czerwcową rundą.

 

Powiat i gmina

 

W powiecie legionowskim też Trzaskowski

 

W powiecie legionowskim wygrywa również Trzaskowski 56,96% i to pięciu gminach, ze wzrostem poparcia o 48% w stosunku do pierwszej tury.

 

Co ciekawe, tym razem Trzaskowski wygrał we wszystkich gminach powiatu legionowskiego. Natomiast, w pierwszej turze, w dwóch gminach, zwyciężył Andrzej Duda (Serock i Wieliszew).

 

Trzaskowski najlepszy wynik w całym powiecie zanotował w gminie Jabłonna 61,72%, w pozostałych gminach powiatu legionowskiego kolejność była następująca: Legionowo 57,52%, gm. Nieporęt – 55,74%, gm. Wieliszew – 54,81%, gm. Serock – 53,04%. W tej ostatniej miejscowości konkurent Trzaskowskiego – Andrzej Duda miał najlepszy wynik tj. – 46,96%, jednak nie pozwolił tym razem prezydentowi RP na zwycięstwo w gm. Serock.

 

Frekwencja w powiecie i gminie

 

Jeśli chodzi o frekwencję, największa była w gm. Nieporęt – 80,28%, a najniższa w gm. Serock 73,55%. Natomiast w gminie Jabłonna frekwencja wyniosła – 77,66%.

 

Na terenie gminy Jabłonna największa frekwencja była we wsiach zachodnich 78,94%, a najniższa w Jabłonnie 75,85%. Chotomów miał 78,78%.

 

Najlepsza statystyka dot. frekwencji była jednak w OKW nr 7 w Chotomowie –  81,38%, dziękuję swoim sąsiadom za tak liczny udział.

 

Podziękowania należą się oczywiście wszystkim mieszkańcom gminy i powiatu legionowskiego za tak liczny udział w wyborach.

 

Pozdrawiam

Mariusz Grzybek

 

Znamy wyniki przeprowadzonych sondaży, we wszystkich wygrywa Andrzej Duda. Badanie 𝗘𝘅𝗶𝘁 𝗣𝗼𝗹𝗹 wskazywało 𝟱𝟬,𝟰% dla…

Opublikowany przez Mariusza Grzybka Poniedziałek, 13 lipca 2020