26 stycznia 2021

Imieniny obchodzą dzisiaj
Tymoteusz, Michal
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

30 lat samorządu gminy Jabłonna

27 maja 2020 | Autor

 

Gospodarzami społeczności lokalnych są ich mieszkańcy i to oni decydują o kształcie swoich wspólnot samorządowych. Gmina Jabłonna od Warszawy do Nowego Dworu Mazowieckiego i nie zmieniajmy tego – Mariusz Grzybek.

 

Dziś szczególny dzień dla samorządowców, ale również i dla demokracji, bowiem 30 lat temu powstał samorząd terytorialny, z najważniejszą jego strukturą gminą.

 

herb_Gmina Jabłonna

 

Samorząd terytorialny stanowi fundament demokratycznego państwa. Przyniósł on społecznościom lokalnym autonomię i możliwość decydowania o swoim losie. Dzięki zmianom, wprowadzonym 30 lat temu, mamy realny wpływ na to, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, w naszych  małych ojczyznach.

 

W związku z tą wyjątkową rocznicą składam wszystkim osobom działającym w ostatnim 30-leciu na rzecz naszej gminy Jabłonna oraz sąsiednich gmin, a także powiatu legionowskiego i samorządu województwa mazowieckiego, najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności.

 

Wszystkim Pracownikom Samorządowym życzę zadowolenia z pełnienia tej doniosłej społecznie roli.

 

Natomiast  Samorządowcom wytrwałości i powodzenia w podejmowanych działaniach, a także pasma sukcesów i społecznej akceptacji.

 

 

grzybek_m

 

Za aktywny udział w życiu gminy dziękuję naszym mieszkańcom, którzy stanowią najważniejszą część samorządu terytorialnego, bowiem 30 lat temu zyskali prawo bezpośredniego wyboru swoich przedstawicieli i decydowania o losie swoich małych ojczyzn.

 

Największą wartością systemu samorządowego  jest właśnie to, że każdy może mieć wpływ na to, co ważne dla lokalnej wspólnoty. Dziękuję, za Wasze zaangażowanie.

 

Mariusz Grzybek

samorządowiec w latach 2006-2018

Tak było dekadę temu, miłe wspomnienia, z dobrze funkcjonującego samorządu.

 

Najlepsze życzenia dla samorządów sąsiednich gmin i jednostki subsydiarnej – samorządu powiatu legionowskiego.

 

Gmina Jabłonna – 10 miejscowości, 6455 ha, ok. 19,5 tys. mieszkańców