22 stycznia 2021

Imieniny obchodzą dzisiaj
Anastazy, Wincenty
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Pierwsza strona, Powiat Legionowski, Sport i rekreacja, Turystyka, mapy, W naszym sąsiedztwie

Gdzie na rower i długie spacery…?

29 kwietnia 2020 | Autor

ROWEREM PO NASZEJ OKOLICY

 

rowerowo5

Chotomów, Legionowo, Rajszew, Jabłonna i okolice

 

 

Wiosna to czas na odkurzenie swojego roweru i zaczerpnięcia świeżego powietrza spacerując lub przemierzając rowerem okoliczne szlaki. Wszystko po to, aby podziwiać otaczającą przyrodę Chotomowa i okolic oraz „odrobienia kondycji” po długich zimowych wieczorach spędzonych w naszych domach przy kominku.

 

Rower to wspaniała forma rekreacji, która pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Łączy przyjemne z pożytecznym. W dodatku ten rodzaj aktywności mogą uprawiać niemal wszyscy.

 

Czas zatem skorzystać z cieplejszych dni, których mamy coraz więcej i ruszać w teren!

 

 

 

Tylko gdzie …?

 

Na terenie naszego powiatu mamy dwanaście profesjonalnie zaplanowanych i wyznaczonych krajoznawczo-turystycznych szlaków rowerowych, różniących się parametrami, charakterem i rangą. Łączna ich długość jest imponująca i wynosi dokładnie 351,1 km. Część z nich wpisuje się w kryterium krajowe i regionalne koncepcji systemu szlaków rowerowych Velomazowia planowanego na terenie Mazowsza przez stowarzyszenie Zielone Mazowsze.

 

Rezerwat - Wawóz Szaniawskiegi

Główną atrakcją wycieczek pieszych i rowerowych w najbliższej okolicy są otaczające nas Lasy Chotomowskie, Góry Chotomowskie, Lasy Legionowskie, tereny dookoła Zalewu Zegrzyńskiego (Rezerwat Zegrzyński, „Wąwóz Szaniawskiego”) oraz trasy wzdłuż Wisły. Wszyscy docenią jazdę po pustych dróżkach, a romantycy – ciszę i malownicze pejzaże.

 

Jakość „nawierzchni” to głównie drogi nieutwardzone. Naturalne szlaki, pozwalające przemierzać tereny leśne i otwarte bez względu na porę roku i pogodę, a wszystko „po zdrowie” i kontakt z naturą.

 

Życie Chotomowa będzie prezentowało Państwu możliwości spędzenia wolnego czasu, trasy rowerowe i miejsca, które warto odwiedzić w Naszej Gminie i całym Powiecie Legionowskim.

 

 

 

 

Jak przygotować swój rower do sezonu – zobacz film:

 

 

 

 

 

Wyruszmy zatem na rower. Jeśli jest już nasmarowany i przygotowany do podróży warto wybrać się na szlak.

 

 

 

 

Mariusz Grzybek

 

 

 

 

Mapa ścieżek rowerowych (Tutaj)

 

 

 

Więcej ścieżek rowerowych w naszej okolicy znajdziesz – Tutaj

 

Mariusz Grzybek