9 lipca 2020

Imieniny obchodzą dzisiaj
Lukrecja, Weronika
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Oświata, Pierwsza strona

Klasa golfowa na terenie gminy Jabłonna

29 lutego 2020 | Autor

 

Klasa golfowa w Chotomowie

 

Małe miejscowości w Polsce prześcigają się w nazwach klas profilowanych. Głównie, dzieje się to w szkołach średnich, jednak w naszej gminie będzie to już miało miejsce w szkole podstawowej.

 

W Michałowie na Podlasiu powstanie klasa o profilu disco-polo w jednym z liceów, za to w Chotomowie na Mazowszu, w Szkole Podstawowej nr 1 (pot. CEKS), też będzie klasa, ale o „profilu golfowym”.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie informuje, że: w dniach 9-20 marca 2020 r. odbędą się zapisy do klasy 4 sportowej – profil golfowy

Wielu mieszkańców zastanawia się:

„Czego tak naprawdę będą się tam uczyć i kto z nauczycieli WF posiada kompetencje „golfowe”, no i gdzie ta dyscyplina będzie praktykowana?

Czy utworzenie kierunku „golfowego” przyczyni się do wzrostu frekwencji w placówce oświatowej?

Gdzie praktyka golfa?

 

Golf szkoła

 

Na bardzo ograniczonym terenie CEKS praktykowanie „golfa” będzie raczej niemożliwe, za to na terenie wsi zachodnich w Rajszewie znajduje się 18-dołkowe pole golfowe, należące do prywatnej firmy, gdzie od wielu lat Azjaci byli głównymi odwiedzającymi i zarządzającymi. Sytuacje własnościowe, jakiś czas temu zmieniły siły, ale problemy pozostają podobne.

 

Warto wspomnieć, że pola golfowe w Rajszewie zalegają naszej gminie kwotę w wysokości ponad 2 mln. zł. z tytułu „podatku gruntowego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej wykorzystywanej na pola golfowe”. Zaległość ta, nadal nie została wyegzekwowana, przez gminę Jabłonna.

 

Rozpoczynając swoją przygodę w golfem, warto zdać sobie sprawę, że golf drogi to sport, w którym ogromną rolę odgrywają reguły i etykieta.

 

Szczegóły związane z nowym profilem dostępne są na stronie szkoły podstawowej – TUTAJ.