14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

Wernisaż prac Poli Wójcik – Na Prostej

27 września 2018 | Autor

 

 

Wakacje za nami. Ruszamy w nowy sezon wystawowy! Jeszcze w tym roku czeka nas kilka ciekawych wydarzeń artystycznych, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Tym razem już w jesiennej scenerii warto przyjść na kolejny wernisaż w Galerii Sztuki na Prostej w Jabłonnie.

 

Zapraszamy do pięknego obiektu, na pograniczy Jabłonny i Chotomowa (tuż za szkołą podstawową nr 1 w Chotomowie i rondem). Budynek położony po lewej stronie ul. Kisielewskiego przed lasem.

 

29 września (sobota) o godz 18.00 w Galerii Sztuki na Prostej, przy ul. Prostej 2 w Jabłonnie, odbędzie się wernisaż prac wernisaż prac Poli Wójcik.

 

Urodzona 11.07.1982 w Warszawie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem Profesora Mariana Czapli i aneks do dyplomu z projektowania plakatu, pod kierunkiem Profesora Mieczysława Wasilewskiego w 2011 roku.

 

Malując labirynt organicznie towarzyszę w jego tworzeniu, demitologizuję jego tajemnice. Powstaje w ten sposób nowy mit, nowy wariant, ilustracja hipotetycznego losu. Zmysłowość malarstwa zbliża mnie do pierwszych szamańskich obrzędów, które niewątpliwie towarzyszyły powstawaniu pierwszych malowideł ściennych. Ówcześni szamani zaklinali los malując zwierzęta, które ich fascynowały, nie mogli się oprzeć ich pięknu i sile. Opisywali łowy i inne sceny z życia, gdyż to właśnie, poza wieloma innymi rytuałami dawało im poczucie ujarzmienia otaczającego ich złowrogiego świata. Uogólniając, sumę tych malowideł, porównać można by było do współczesnego komiksu, ilustracyjnej narracji wizualnej. Mój labirynt to jakby narracja bez bohaterów. Chcę zwrócić uwagę na istotę wędrówki i jej ograniczenia; nie rozpraszając się na uczestnikach. Ogranicza mnie jedynie płaszczyzna obrazu, ale ta konwencjonalna przestrzeń ułatwia mi, z drugiej strony, sekwencyjne badanie poszczególnych odcinków labiryntu, wymyślanie nowych jego oblicz, odnajdywanie wraz z każdym nowym płótnem innej inspirującej kompozycji…Głodzona małpa zamknięta w klatce patrzy na owoce leżące na zewnątrz. Sięga po patyk i przyciąga owoce do siebie. W jej wyobraźni powstał obraz, pragnienie podpowiedziało jej ruch. Przestrzeń pomiędzy pragnieniem a spełnieniem wypełnia labirynt.

 

Tak o swojej twórczości pisze Pola Wójcik

 

Kurator wystawy Robert Żbikowski”

 

Zapraszamy na wernisaż prac Poli Wójcik – Galeria na Prostej.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter