19 listopada 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Elzbieta, Seweryn
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

Od dzisiaj mamy Bilet Metropolitalny

1 września 2018 | Autor

Od 1 września gmina Jabłonna, przystąpiła do trzeciej opcji programu Warszawa + i wdrożyła tym samym Bilet Metropolitalny. Wcześniej radni gminy Jabłonna swoją decyzją budżetową zapewnili naszym mieszkańcom tańsze usługi ZTM, mogło to nastąpić po podpisaniu porozumienia, które obowiązuje od dnia dzisiejszego.

 

Oferta Warszawa+ dla gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy podróżują Warszawskim Transportem Publicznym, została wprowadzona jeszcze w poprzedniej kadencji – informuje radny Mariusz Grzybek. Wówczas Jabłonna jako jedna z pierwszych gmin korzystała z pierwszej opcji biletowej, teraz będzie jeszcze taniej, gdyż radni poszli jeszcze dalej i zdecydowali się na trzecią, najbardziej korzystną opcję dla mieszkańców – dodaje samorządowiec.

 

🚌🚍 W poprzedniej kadencji wprowadziliśmy Kartę Mieszkańca Gminy Jabłonna i tańsze bilety. Teraz na jej podstawie…

Opublikowany przez Mariusz Grzybek Piątek, 31 sierpnia 2018

 

Oznacza to ulgę dla mieszkańców naszej gminy do 552 zł. w skali roku, ale tylko dla tych korzystających z Karty Mieszkańca. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych zapłaci 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje samorząd, tak zdecydowali radni.

 

Taniej komunikacją publiczną

 

Czym jest Karta Mieszkańca i gdzie można ją wyrobić

 

Karta mieszkańca upoważnia do zakupu biletów 30 i 90 dniowych obowiązujących w 1 i 2 strefie oraz wyłącznie w 2 strefie. Karta mieszkańca, to dokument w postaci spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej z nadrukowanym jabłonowskim wzorem.

 

Karty Mieszkańca wydawane są w GOPS w Jabłonnie. Sprzedaż biletów odbywa się w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM w Warszawie i od poniedziałku w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. Można tam będzie od 3. września wykonać pierwsze doładowanie karty mieszkańca. W sprawie karty możecie kontaktować się pod nr telefonu  693-857-417.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter