14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Chotomów, Pierwsza strona, Powiat Legionowski

Powiat wykona aktywne przejścia dla pieszych w Chotomowie

4 sierpnia 2018 | Autor

Starostwo Powiatowe w Legionowie zbuduje nowe przejścia dla pieszych

 

Powiat legionowski już wkrótce zrealizuje swój program „Bezpieczna droga do szkoły”, którego efekty będziemy mogli dostrzec również w Chotomowie, przy drodze 1820w (ul. Partyzantów), która jest w zarządzie starostwa w Legionowie.

 

Zadaniem programu jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach do pieszych, z których najczęściej korzystają dzieci idące do szkoły, a zlokalizowanych przy obiektach użyteczności publicznej na najbardziej ruchliwych drogach powiatowych.

 

Powiat legionowski rozstrzygnął już przetarg, którego realizacja powinna rozpocząć się pod koniec sierpnia br. W programie „Bezpieczna droga do szkoły” znalazły się również dwa przejścia dla pieszych w Chotomowie. Będą one zlokalizowane przy szkole nr 1 oraz szkole nr 2.  Poza naszą miejscowością, Powiat podobne inwestycje zrealizuje w Legionowie, Białobrzegach, Wólce Radzymińskiej, Izabelinie, Beniaminowie.

 

Aktywne przejścia dla pieszych

 

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone i wyposażone w szereg urządzeń, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych przekraczających jezdnię i kierowców zbliżających się do przejścia.

 

Aktywne przejścia wyposażone są w czerwone maty antypoślizgowe, skracające drogę hamowania przed pasami oraz aktywne, punktowe elementy odblaskowe, a także światła ostrzegawcze zasilane panelem solarnym.

 

Przejścia posiadać będą również czujniki ruchu, które będą aktywowały światła ostrzegawcze oraz punkty świetlne znajdujące się w nawierzchni, które będą uruchamiane podczas zbliżania się pieszego do pasów.

 

Jak skonstruowane są aktywne przejścia dla pieszych – zdm.waw.pl

 

– Aktywne przejścia dla pieszych w Chotomowie i pozostałych miejscowościach naszego powiatu powinny znacznie poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży idącej do szkoły oraz wszystkich osób korzystających z przejść na drogach powiatowych – komentują Grzegorz Kubalski i Zbigniew Garbaczewski – radni powiatu legionowskiego.

Koszt wszystkich zadań  powiatu legionowskiego dotyczących programu „Bezpieczna droga do szkoły” wyniesie 920 tys. zł.

Podziękowania dla Starosty Legionowskiego oraz wszystkich radnych powiatowych wraz z Zarządem o ujęcie Chotomowa w tym programie.

Mariusz Grzybek

 

Bezpieczna droga do szkoły

Powiat Legionowski rozstrzygnął właśnie przetarg na przebudowę przejść dla pieszych, położonych przy szkołach i obiektach użyteczności publicznej na najbardziej ruchliwych drogach powiatowych. W ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" przejścia w Legionowie, Chotomowie, Wólce Radzymińskiej, Izabelinie, Beniaminowie i Białobrzegach zostaną doświetlone i wyposażone w szereg urządzeń, które zwiększą bezpieczeństwo pieszych przekraczających jezdnię i kierowców, którzy zbliżają się do przejścia.

Opublikowany przez Robert Wróbel Wtorek, 31 lipca 2018

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter