14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Chotomów, Gmina Jabłonna, Oświata, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

Jakie inwestycje oświatowe w gminie?

15 lipca 2018 | Autor

 

Mariusz Grzybek – przedstawia inwestycje oświatowe na terenie gminy

 

 

 

Infrastruktura oświatowa na terenie Jabłonny i Chotomowa od wielu kadencji systematycznie jest rozwijana. Przybywa tu nowych mieszkańców, a wiec rosną potrzeby związane z tymi obiektami edukacyjnymi, do których uczęszczają i uczęszczać będą dzieci ze wszystkich miejscowości gminy.

 

 

W poprzednich dwóch kadencjach została zabezpieczona działka pod CEKS na pograniczu Jabłonny i Chotomowa, a w latach 2012-2014r. została wybudowana nowoczesna szkoła podstawowa, z boiskami wielofunkcyjnymi i placem rekreacyjnym.

 

 

Przedszkole w Jabłonnie

 

W ostatnich dwóch latach, dzięki inicjatywie dyrektor przedszkola w Jabłonnie i samorządowi lokalnemu, obiekt ten został rozbudowany, pozwoliło to na przyjęcie dodatkowych 145 dzieci.

 

Hala sportowa w Chotomowie

 

Jeszcze w roku bieżącym, na przełomie września i października, chcemy rozpocząć budowę hali sportowej dla CEKS, wraz ze stołówką. Inwestycja ta będzie realizowana przez dwa najbliższe lata i jest niezbędna do funkcjonowania obecnej szkoły. Jednak to nie koniec inwestycji w oświatę.

 

Działka pod szkołę w Jabłonnie

 

Działka na cele oświatowe w Jabłonnie przy KENZO na Osiedlu Przylesie

 

Pod koniec marca br. radni gminy Jabłonna przyjęli uchwałę o przeznaczeniu środków na zakup nieruchomości pod przyszłą szkołę za obwodnicą Jabłonny. Działka zlokalizowana jest na Osiedlu Przylesie, przy ulicy Akademijnej na tyłach Centrum Badawczego PAN. Dzięki tej uchwale, od kilku dni społeczność lokalna wzbogaciła się, o nową nieruchomość przeznaczoną pod cele oświatowe. Jeszcze w 2016 roku radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Jabłonna w rejonie ronda S3, przeznaczając m.in. ww. teren na „zabudowę usług oświaty lub zdrowia”. Dzięki temu planowi, na działce o powierzchni 1,25 ha w najbliższej przyszłości, będzie mogło rozpocząć się projektowanie nowej szkoły dla Jabłonny. To posunięcie w pozwoli rozluźnić istniejące obiekty szkolne w Jabłonnie i Chotomowie oraz zapewnić większy komfort nauki.

 

Termomodernizacja placówek oświatowych

 

Obecnie dwie placówki oświatowe: szkoła podstawowa nr 2 w Chotomowie oraz stare skrzydło przedszkola w Jabłonnie poddawane są termomodernizacji. Zabieg ten pozwoli obniżyć koszty eksploatacji i zmienić wygląd zewnętrzny tych obiektów.

 

Nowe przedszkole w Chotomowie

 

Kolejna inwestycja oświatowa to nowe 10 oddziałowe przedszkole w Chotomowie, które powstanie w miejscu istniejącej placówki. Obecnie jesteśmy w trakcie procedury konkursowej. na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy przedszkola przy ulicy Żeligowskiego. Po wyłonieniu najlepszego opracowania architektonicznego, będziemy chcieli niezwłocznie przystąpić do rozpoczęcia budowy nowoczesnego przedszkola w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

 

Liczę na to, że wszystkie obiekty oświatowe, które od kilku kadencji sukcesywnie budujemy  oraz modernizujemy, pozwolą na podniesienie jakości naszej infrastruktury edukacyjnej i jakości kształcenia na terenie gminy Jabłonna. Dziękuję koleżankom i kolegom radnym oraz pracowniom urzędu i dyrektorom ww. placówek, za podejmowanie tak istotnych decyzji, które pozwalają zapewnić naszym młodym mieszkańcom coraz lepsze warunki, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji tych zadań.

 

Mariusz Grzybek

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter