27 maja 2020

Imieniny obchodzą dzisiaj
Augustyn, Julian
Kategoria: Chotomów, Pierwsza strona, Sport i rekreacja, W naszym sąsiedztwie

Mistrz Polski z Chotomowa

4 lipca 2018 | Autor

 

Jakub Rochnowski z Chotomowa Motorowodnym Mistrzem Polski

w klasie GT-15

 

 

To już czwarty z kolei tytuł Mistrza Polski tego młodego trzynastoletniego zawodnika. Kuba swoją przygodę z tym sportem rozpoczął zaraz po swoich 10 urodzinach i od tego czasu rok w rok plasuje się na samym szczycie podium.

 

Na tegoroczny sezon w Mistrzostwach Polski składały się trzy eliminacje, które odbyły się Ślesinie (16-17 czerwca), Chodzieży (23-24 czerwca) i Żninie (29 czerwca – 1 lipca).

 

W Żninie odbyły się także Mistrzostwa Europy w klasie, w której pływa Kuba. Nasz młody Chotomowianin jako jedyny reprezentant Polski został zakwalifikowany do biegów finałowych. 13-latek dzielnie reprezentował motorowodny „TeamPoland”.

 

Jakub Rochnowski z Chotomowa Mistrzem Polski motorowodniaków

 

W trzecim wyścigu czempionatu Jakub płynął na drugiej pozycji, jednak bieg z uwagi na drastyczną zmianę warunków atmosferycznych bieg przerwano. W tym spektakularnym wyścigu Kuba pokazał jaki potencjał w nim drzemie. W „restarcie” nie udało się już niestety obronić drugiej pozycji. Ten wyścig pokazał jednak jak niewiele brakuje Kubie do europejskiej czołówki.

 

Ostatecznie polski zawodnik z WKS Zegrze został sklasyfikowany na wysokiej 7 pozycji rywalizując z 17 najlepszymi zawodnikami z Estonii, Szwecji, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowacji i Finlandii. Kuba był trzykrotnie szósty i raz czwarty – łącznie zgromadził 394 punkty.

 

Przed naszym zawodnikiem w tym sezonie jeszcze Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec lipca w Tallinie w Estonii. Zawody te miały się odbyć w Traben Trarbach w Niemczech ale zostały w trakcie odwołane.
 
 

Jakub Rochnowski #OnBoard #TeamPoland #EC #GT15

Mamy dla Was coś specjalnego – poczujcie się jak reprezentant Polski w motorowodnej klasie GT-15 Jakub Rochnowski z WKS Zegrze. Kamera pokładowa, Mistrzostwa Europy, Żnin 2018.#PZMWiNW #TeamPoland #SpeedOnTheWater #GoPoland #dumni

Opublikowany przez PZMWiNW – Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego Wtorek, 3 lipca 2018

 

 

Photo: Viesturs Lācis