19 listopada 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Elzbieta, Seweryn
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Inicjatywy mieszkańców, Oświata, Pierwsza strona

Chotomów centrum sztuki teatralnej!

26 czerwca 2018 | Autor

 

Ciekawa i nowa inicjatywa dla mieszkańców!

 

 

Na pograniczu Jabłonny i Chotomowa, w sąsiedztwie szkoły nr 1, w budynku nad Żabką i restauracją Sushi, od września powstanie profesjonalne duże studio artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prowadzone będzie przez znanych aktorów mieszkających m.in. w Chotomowie. Będą oni prowadzili profesjonalne zajęcia dla młodzieży z aktorstwa, wokalu, tańca teatralnego i musicalowego oraz plastyki artystycznej powiązanej ze scenografią teatralną, kostiumografią.

 

Dodatkowo będzie tam prowadzona świetlica artystyczna, w której dzieci po szkole będą mogli aktywnie spędzać czas w oczekiwaniu na rodziców, korzystając z różnych zajęć programowych.

 

Warsztaty w szkole artystycznej, będą prowadzone przez osoby uznane w swoim fachu. Zajęcia dla najstarszej młodzieży będzie prowadziła m.in. Jowita Budnik, jedna z najlepszych polskich aktorek oraz Dariusz Lewandowski (oboje mieszkańcy Chotomowa), a także wielu innych artystów z warszawskich teatrów. Warsztaty musicalowe będą prowadzili tancerze z Teatru Muzycznego Roma. Zajęcia plastyczne Agnieszka Kaczyńska, jedna z najbardziej utytułowanych scenografek teatralnych w Polsce.

 

 

Młodzi aktorzy z Chotomowa będą grali również w spektaklach oraz będą prezentowali się publicznie. Tego typu działania pod okiem profesjonalistów, będą mogły zaowocować w przyszłości dalszą nauką w szkołach artystycznych na kierunkach aktorskich oraz wiedzy o teatrze np. w Akademii Sztuk Pięknych, czy Wyższych Szkołach Teatralnych.

 

Zajęcia będą dopasowane do planów lekcyjnych pobliskiej szkoły, tak żeby uczeń przed zajęciami lub po zajęciach szkolnych mógł przyjść do chotomowskiego studia artystycznego.

 

Szkoła teatralna rusza o września pod nazwą Studio ART NOW! i zaprasza młodych artystów do profesjonalnej pracy. Grupy zajęciowe będą miały ograniczoną ilość miejsc. Szkoła zlokalizowana będzie tuż przy Rondzie Harcerzy Szarych Szeregów, łączącym trzy miejscowości naszego powiatu Chotomów, Jabłonnę i Legionowo, tak wiec dojechać będzie łatwo z każdej z nich.

 

Nowa inicjatywa artystyczna przeznaczona jest głównie dla młodych mieszkańców, w których drzemią talenty artystyczne i aktorskie, ale również i tych, których umiejętności i talenty nie zostały jeszcze odkryte.

 

Będzie też szansą zdobywania nowych umiejętności przez naszą młodzież oraz okazją na naukę od profesjonalistów z warszawskich teatrów.

 

Mariusz Grzybek

 

 

STUDIO ART NOW! CHOTOMÓWwww.artnow.euZajęcia AKTORSKIE, WOKALNE, TANECZNE i PLASTYCZNE – w podziale na grupy wiekowe….

Opublikowany przez Studio ART NOW Niedziela, 24 czerwca 2018

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter