19 listopada 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Elzbieta, Seweryn
Kategoria: Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

Leroy Merlin zainwestuje w Jabłonnie

8 czerwca 2018 | Autor

 

 

Jesienią przyszłego roku, w Jabłonnie powstanie duży hipermarket budowlany sieci Leroy Merlin. Obiekt o powierzchni ok. 16 tys. m2. zostanie wybudowany przy obwodnicy Jabłonny (DK 61).

 

Radni zdecydowali o powstaniu terenów inwestycyjnych

 

Wszystko zaczęło się od decyzji lokalnych rajców, którzy w maju 2016 r. uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Jabłonna, północnej części wsi w rejonie ronda S3 – TUTAJ. Od tamtego czasu została uruchomiona machina inwestycyjna.

 

Działania inwestora

 

Kolejnym krokiem było pozyskanie przez Leroy Merlin ogromnego i bardzo atrakcyjnego terenu przy obwodnicy Jabłonny. W 2017 roku ww. inwestor nabył działkę inwestycyjną o pow. 9,2 ha od Polskiej Akademii Nauk za ponad 18 mln zł netto, a także rozpoczął projektowanie obiektu i zagospodarowanie trenu. Tylko część tego terenu będzie przeznaczona na ww. inwestycję, pozostała część terenu inwestycyjnego musi pochodzić z innych zakupów.

 

Jest pozwolenie na budowę

 

Po koniec maja br. została wydana decyzja Starostwa Powiatowego w Legionowie zezwalająca na budowę budynku handlowo-usługowego z wiatą materiałów budowlanych, placem dostawczym, parkingiem naziemnym, z drogami wewnętrznymi, naziemnym i podziemnym zbiornikiem przeciwpożarowym i infrastrukturą techniczną.

 

Rozpoczęcie inwestycji

 

Teraz najważniejsze informacje. Jak informuje serwis informacyjny Kompas Inwestycji data rozpoczęcia budowy to II kwartał 2018r, a planowana data zakończenia III kwartał 2019r. Czy uda się inwestorowi jeszcze w tym miesiącu rozpocząć budowę, trudno powiedzieć, trzeba liczyć jednak, że inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy pod koniec przyszłego.

 

W ramach planowanej inwestycji przewiduje się budowę marketu budowlanego dom i ogród francuskiej sieci, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Obiekt będzie wybudowany przy narożniku łączącym obwodnicę Jabłonny z ulicą Zegrzyńską. W tej sytuacji Istniejący market budowlany OBI, zyska konkurenta po drugiej stronie obwodnicy.

 

Jak informuje Joanna Kajdanowicz ze Starostwa w Legionowie – Zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym powierzchnia zabudowy wyniesie prawie 16 tys. m2, a powierzchnia utwardzona to 21 tys. m2. – Będzie to bardzo duży obiekt. Dla porównania, największy Leroy Merlin w Polsce (w Warszawie przy Al. Jerozolimskich) ma 18 tys. m2, a ten w Jabłonnie będzie miał tylko 2 tys. m2 mniej.

 

Planowany teren inwestycji

 

Spodziewane korzyści i wady

 

Będzie to już drugi obiekt wielkopowierzchniowy sprzedający artykuły dla domu. Wielu mieszkańców spodziewało się w tym miejscu raczej galerii handlowej, a nie drugiego marketu budowlanego.

 

Wartością dodaną tej inwestycji może być to, że inwestor – spółka  Leroy Merlin doprowadzi do swojego obiektu w Jabłonnie wodociąg z PWK Legionowo, a to będzie również dodatkowa szansa dla terenów przyległych po obu stronach obwodnicy Jabłonny.  Wszystko wskazuje na to, że inwestor będzie musiał przebudować też część niedawno wybudowanego przez gminę łącznika z Szarych Szeregów, a na jego skrzyżowaniu z Akademijną i Uniwersytecką spodziewane jest rondo. To samo dotyczy wybudowania części ul. Uniwersyteckiej i Akademijnej przez firmę.

 

Z nieoficjalnych jeszcze informacji, kolejni inwestorzy ustawiają się w kolejce do rozpoczęcia swoich budów, bowiem w ciągu ul. Zegrzyńskiej planowane jest powstanie również innych obiektów, które zagospodarują teren przyległy do DK 61. Planowana jest tam stacja Orlen z kawiarnią oraz restauracja KFC amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi.

 

 

Inwestycje te, to oczywiście większe wpływy z podatków dla gminy, ale również powstanie nowych potencjalnych miejsc pracy dla mieszkańców, których będzie w przypadku Leroy Merlin ok. kilkudziesięciu.

 

Najważniejsze jest jednak to, aby gmina zadbała o ustalenie korzystnej dla mieszkańców komunikacji drogowej, tak aby zatłoczona już obwodnica Jabłonny mogła sprawnie odbierać ruch w kierunku ogromnych terenów inwestycyjnych, ale i również z sąsiednich terenów mieszkaniowych. Dlatego teraz wg mnie to pilne i jedno z najważniejszych zadań domowych dla gminy, zważywszy na fakt, że to dopiero początek inwestycji na tym uwolnionym z zasobów PAN terenie inwestycyjnym.

 

Mariusz Grzybek

radny gminy Jabłonna

Rozpoczęcie inwestycji już niebawem

 

Teren jaki został zakupiony przez LM. Jak widać, obszarów do zagospodarowania zostało sporo i tylko mała część z tego terenu została wykorzystana pod ww. inwestycję.                                        

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter