14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Komunikacja, Ogłoszenia, Pierwsza strona, Powiat Legionowski, W naszym sąsiedztwie

Z Legionowa słonecznym pociągiem nad morze

5 czerwca 2018 | Autor

 

PESA1

Piętrowym na Mazury i nad morze również z Legionowa

 

 

PESA2

 

Pod koniec 2015r. Koleje Mazowieckie uruchomiły weekendowe połączenia do Krakowa i Gdyni, wśród nich był „pociąg słoneczny”, którym można było dojechać wygodnie z Legionowa nad morze. Pociąg ten kursował w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia i wkrótce będzie wznowiony.

 

„Słoneczny” jest pociągiem sezonowym, tak wiec od 23. czerwca do 2. września znów powróci na tory i pojedziemy nim nad morze również ze stacji Legionowo. 

 

Pociąg do Trójmiasta z Warszawy kosztował będzie, tak jak w poprzednich latach 45 zł,  bilet studencki – 22,05 zł, a uczniowski – 28,35 zł. Natomiast z Legionowa 42,30 bilet normalny.

 

Dzięki temu taborowi pasażerowie z naszego powiatu będą mieli szansę bezpośredniego i wygodnego połączenia z morzem i Mazurami.

 

Pociąg słoneczny zatrzymywał się będzie również w Nowym Dworze Mazowieckim, tak wiec mieszkańcy północnych obszarów naszej gminy, będą mogli skorzystać również z tej stacji.

 

Pociągi do Gdańska będą wyjeżdżały z Legionowa o godzinie 7:01, a z Nowego Dworu Mazowieckiego 7:09, natomiast powrót z Gdańska zaplanowano o godz. 15.06. Czas przejazdu wyniesie ok. 3h30′.

 

Tabor w „Słonecznych” stanowić będą piętrowe, klimatyzowane pociągi bydgoskiej PESY, które są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadają również przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery.

 

Dobra wiadomość dla rowerzystów – nieodpłatnie będzie można przewieźć rower. Natomiast jeśli w domu mamy pupila, będziemy mieli możliwość zabrania go w podróż bez dodatkowych opłat.

 

Warto dodać, że na pokładzie będzie też katering.

 

Bilety można nabyć: w kasach biletowych, w biletomatach KM, przez telefon komórkowy za pomocą aplikacji skycash oraz w pociągu, w dniu przejazdu.

 

 

Więcej szczegółów będzie można znaleźć na stronach Kolei Mazowieckich TUTAJ w tym tabele rozkładów jazdy.

 

Mariusz Grzybek

 

Wsiąść do pociągu byle jakiego ….. z Legionowa nad morze

 

Odjazdy pociągu

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter