14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Gmina Jabłonna, Oświata, Pierwsza strona

Nie będzie zmiany granic gminy Jabłonna!

1 lutego 2018 | Autor

 

Nie dojdzie do zmiany granic miejscowości i gminy Jabłonna, bowiem w dniu wczorajszym Rada Miasta Legionowo odstąpiła od procedury zmiany granic.

 

legionowo

 

– Władze Legionowa jednocześnie podkreślają, że liczą na to, że Wójt Gminy Jabłonna dotrzyma słowa i zrealizuje inwestycje poprawiające bezpieczeństwo użytkowników ulicy Strużańskiej, takie jak oświetlenie drogi czy budowa ścieżki rowerowej i chodnika – informuje oficjalny portal miasta Legionowa.

 

Granice nasze

(…) Chcę tylko domu w twoich granicach, bez lokatorów stukających w ściany, gdy ktoś chce trochę głośniej zaśpiewać o sprawach które wszyscy znamy …

 

– Przypomnijmy, legionowscy radni uchwałą z 25 października 2017 roku przystąpili do procedury zmiany granic Gminy Miejskiej Legionowo, co w konsekwencji oznaczało, zmianę granic gminy Jabłonna, która straciłaby 25% swoich obszarów leśnych, a tym samym wieś Jabłonna utraciłaby 40% swojej powierzchni i byłaby drugą miejscowością w gminie, pod względem obszaru, tuż za Rajszewem – informuje radny Mariusz Grzybek

Jablonna_granice3

 

W tej sytuacji jabłonowski samorząd (zgodnie z USG art. 4.), zmuszony był do przeprowadzenia konsultacji społecznych, które rozpoczęły się 8 stycznia, a miały zakończyć 5 lutego. Nasi samorządowcy spotykali się z mieszkańcami wszystkich sołectw, którzy wyrażali swój głos, odpowiadając na pytanie „Czy jest Pani/Pan za zmianą granic administracyjnych gminy Jabłonna, która będzie skutkować zmniejszeniem obszaru o ok. 25% terenów zielonych?”. Głos można było oddać do urny lub w formie elektronicznej np. za pomocą urządzeń mobilnych.

 

 

Wycofanie się Legionowa z procedury zmiany granic, to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy, którym nie spodobał się pomysł zmiany granic, kosztem miejscowości i gminy Jabłonna.

 

Radny Mariusz Grzybek, jeden z głównych propagatorów utrzymania naszych granic i współprowadzący konsultacje społeczne z mieszkańcami odniósł się do tego tak:

 

 

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter