14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Artykuł główny, Bezpieczeństwo, Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Infrastruktura, Komunikacja, Pierwsza strona, Powiat Legionowski

Światła na skrzyżowaniu Chotomowska-Modlińska

26 października 2017 | Autor

 

swiatła2

 

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Modlińska – Chotomowa powinna zostać zrealizowana do połowy grudnia.

 

W ubiegłym tygodniu został ogłoszony przetarg, w którym wykonawcy będą składali swoje oferty do 3 listopada br., z realizacją zadania do połowy grudnia.

 

O tą inwestycję, od samego początku starali się radni Mariusz Grzybek i Zbigniew Garbaczewski, którzy wystąpili z petycją mieszkańców gminy i powiatu do Marszałka Województwa Mazowieckiego o budowę ronda lub sygnalizacji świetlanej – TUTAJ. Organ wykonawczy w gminie zdecydował, że będą to jednak światła, bez zmiany geometrii skrzyżowania i bez uwzględnienia prawo skrętu oraz wjazdów i wyjazdów dla rowerów.

 

grzybek_m

– Rekomendowaliśmy, że spośród dwóch ww. rozwiązań najlepsze będzie rondo, gdyż na nim będzie ciągle utrzymywany ruch, natomiast światła wymuszą zatrzymanie samochodów na jakiś czas, zarówno na Modlińskiej jak i Chotomowskiej. Ponadto rekomendowaliśmy też, że jeśli będą światła, to konieczna będzie przebudowa skrzyżowania z realizacją prawo i lewoskrętu na Chotomowskiej, tak aby skręcający w prawo dysponowali swoim pasem i nie blokowali ruchu skręcającym w lewo w kierunku Warszawy. Poza tym występowaliśmy też o realizację bezpiecznych zjazdów dla rowerów, tak aby każdy użytkownik ruchu drogowego czuł się bezpiecznie na tym skrzyżowaniu, gdzie często dochodzi do wypadków. Żałujemy tylko, że żadne z ww. postulatów nie zostało uwzględnione to przez wójta, a to znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo przedstawia radny Mariusz Grzybek wnioskodawca petycji.

Za realizację zadania zapłacą mieszkańcy naszej gminy, ponieważ gmina nie ubiegała się o środki zewnętrzne.

 

światła3

Skrzyżowanie Chotomowska – Modlińska bez przebudowy, ale ze światłami

 

Więcej:

 

 – Co z „wąskim gardłem na wylotówce” do Jabłonny? – TUTAJ

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • email
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter

4 komentarze
Dodaj swój komentarz »

 1. Niedługo wybory..

 2. Ciekawi mnie czy została zrobiona symulacja ruchu na skrzyżowaniu Modlińska i Chotomowska oraz czy uwzględniona jest synchronizacja świateł na skrzyżowaniu Legionowo i Jabłonna oraz wylotówka z obwodnicy? Jeśli nie to nawet gdy wyjedziemy z Chotomowa to od razu utkniemy na światłach koło kościoła…

 3. Jak działają światła w Jabłonnie każdy widzi. Raz jechałem, kiedy wyłączyli światła i w pracy bylem 30 min. wcześniej tyle stoi się w Jabłonnie. Dlaczego wójt tym się nie zajmie? Dlaczego nie wyciągnął wniosków ze świateł?

 4. Chyba nie jest az tak zle, w sumie mało gdzie światła działają tak jak powinny, nawet w Warszawie nie ma efektu fali.