22 czerwca 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Paulina, Tomasz
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Ekologia i ochrona środowiska, Gmina Jabłonna, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

Nowe odbiory śmieci – praktycznie bez zmian

9 czerwca 2017 | Autor

 

Müllabfuhr

 

Wygasają umowy za śmieci

 

Z końcem czerwca br. wygasają dotychczasowe umowy na odbiór odpadów komunalnych w gminie Jabłonna.

 

W maju wyłoniono nowego wykonawcę na wywóz śmieci z naszych terenów (szczegóły poniżej).

 

„Ustawa śmieciowa” to jeden z obowiązków, który nałożyła na nas Unia Europejska. „Rewolucja śmieciowa” ma m.in. rozwiązać problem dzikich wysypisk śmieci, zwiększyć ilość odpadów biodegradowalnych oraz podnieść poziom recyklingu.

 
 
Zgodnie z ustawą samorządy stały się właścicielami odpadów i stały się odpowiedzialne za ich odbiór, transport, odzyskiwanie oraz unieszkodliwianie, jak również ustalenie wysokości opłat za zbiórkę śmieci z naszych posesji. Realizujemy więc to od 2013 roku.

 

W gminie Jabłonna odbiór odpadów realizowała firma MPK Pure Home Sp. z o o Spółka Komandytowa, której umowa kończy się 30.06.2017 r. Dlatego została przeprowadzona nowa procedura przetargowa.

 

Dotychczasowego operatora, zastąpi konsorcjum firm z Warszawy: PARTNER Sp.z o.o. i PARTNER Dariusz Apelski, które złożyło najkorzystniejszą ofertę.

 

smieci

MPK Pure Home Sp. z o o Spółka Komandytowa zastąpi konsorcjum firm Partner

 

 

Co się zmieni dla mieszkańca?

 

Większość funkcjonalności, które mieliśmy do tej pory pozostanie bez zmian.

 

Cena wywozu nie zmieni się.

 

odpady_z

 

Odbiór odpadów zielonych, będzie realizowany od kwietnia do listopada (przynajmniej raz w miesiącu) oraz  będą dodatkowe cztery odbiory w każdym roku obowiązywania umowy (dodatkowe terminy to najprawdopodobniej lipiec, sierpień i listopad). Z tymi odpadami mieliśmy i mamy najwięcej problemów. Wprawdzie daleko nam do miejscowości, w których trawa odbierana jest raz w tygodniu, trzeba jednak pamiętać, że taka funkcjonalność znacznie podrożyłaby usługę wywozu śmieci, w tym naszą składkę do gminy.

 

Partner – nowy wykonawca będzie miał obowiązek wyposażenia mieszkańców w worki do gromadzenia odpadów, a pojemniki w drodze porozumienia pozostaną bez zmian i nie będziemy musieli ich wymieniać.

 

Straż Chotomów

 

Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości wykonywanej usługi, za którą płacimy – składajcie uwagi do sook@jablonna.pl lub dzwońcie tel. 22 76 77 347.

 

grzybek_m

 

Nowa usługa odbioru i gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Jabłonna będzie realizowana przez kolejne dwa lata tj. od 1.07.2017 do 30.06.2019 r.

 

O wszystkich zmianach, udogodnieniach oraz problemach będę informował Państwa w kolejnych „wejściach”.

 

Mariusz Grzybek

 

 Zobacz także jak w 2013 roku wdrażaliśmy ustawę śmieciową – FILM:

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Tags:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter