20 stycznia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Fabian, Sebastian
Kategoria: Chotomów, Gmina Jabłonna, Pierwsza strona, Powiat Legionowski, W naszym sąsiedztwie

Chcesz żyć wygodnie, zostaw swój podatek w Jabłonnie!

14 marca 2017 | Autor

 

podatki_place

Czy płacisz podatek w swojej gminie ?

 

 

podatki4

 

Chcesz żyć wygodnie, zostaw swój podatek w Jabłonnie - zachęca radny Mariusz Grzybek.

- Szanowni mieszkańcy gminy Jabłonna. Zbliża się okres rozliczenia się z fiskusem. To dobry moment żeby pomyśleć o naszej Gminie. Pamiętajmy budżet Gminy to przede wszystkim wpływy z podatków od osób fizycznych oraz inne lokalne podatki. 

 

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na fakt, że do budżetu Gminy trafia około 37% podatku PIT. Płacąc podatek dochodowy zgodnie z miejscem faktycznego zamieszkania zwiększamy wspólny budżet, co może pozwolić na realizację różnorodnych zadań na rzecz poprawy lokalnych warunków życia.

– Tymi słowami od lat, radny Mariusz Grzybek,  prowadzi  akcję promocyjną na rzecz naszych miejscowości, zachęcając mieszkańców do meldunku w gminie Jabłonna i tym samym zostawienia podatku właśnie tutaj w Jabłonnie, Chotomowie, Dąbrowie, Rajszewie, Skierdach, Suchocinie, Trzcianach, Wólce Górskiej, Janówku Drugim, Bożej Woli, czyli na terenie gminy Jabłonna.

- Każdy mieszkaniec naszej gminy, również ten bez meldunku, może przyczynić się do zwiększenia wspólnego budżetu i może mieć swój własny wkład w rozwój naszej małej ojczyzny. Wpływy z PIT, które wracają do miejsca naszego zamieszkania pozwolą na realizację w większym stopniu Waszych potrzeb i oczekiwań. W gminie Jabłonna jest zameldowanych ponad 17 tysięcy mieszkańców, a z wywozu śmieci korzysta ok. 20 tysięcy. Dlatego tak ważny jest Wasz udział w tej akcji - dodaje Mariusz Grzybek.

Uzasadniając prowadzenie działań promocyjnych na rzecz gminy Grzybek dodaje:

 

podatki

- Pamiętajmy Twój PIT to inwestycja: w infrastrukturę, oświatę, kulturę, ochronę zdrowia, transport publiczny. Tereny Gminy Jabłonna są jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Powiecie Legionowskim.

 

To tutaj przybywa nowych mieszkańców, najszybciej powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Na niedawnych jeszcze polach czy ugorach, wytyczane są nowe działki, mieszkańcy „zapuszczają swoje korzenie”, powstają nowe domy i przybywają nowe ulice.

 

Potrzebna jest zatem stała budowa infrastruktury (drogowej, oświetlenia, kanalizacji, wodociągów), aby mieszkańcom żyło się wygodniej. „Codziennie” naszej gminie przybywa  nowych dróg, które jeszcze niedawno były polami, przybywa zatem większych obowiązków.

 

Rosną również  nasze wymagania wobec Powiatu i Gminy – to oczywiste, dlatego mieszkańcy powinni płacić swoje podatki w miejscu, którym mieszkają, a moja kampania ma ich do tego zachęcićargumentuje Mariusz Grzybek.

 Co zrobić, żeby mieszkańcy zasilili budżet gminy Jabłonna swoim PITem?

 

Przy rozliczaniu się z podatku dochodowego w formularzu PIT należy: wskazać Gminę Jabłonna jako miejsce zamieszkania, a Urząd Skarbowy w Legionowie jako właściwy urząd skarbowy. Wypełnić zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3. Następnie dokumenty dostarczyć do Urzędu Skarbowego w Legionowie, Piłsudskiego 43c, 05-120 Legionowo.

 

- Wówczas, Twoje podatki będą służyły rozwojowi Naszej Gminy i Powiatu ! – kończy Mariusz Grzybek

 

 

Mariusz_Grzybek_podatki2_p

Płaćmy podatki tam gdzie mieszkamy – to do nas wróci – rozlicz PIT w Gminie Jabłonna.

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter