21 stycznia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Agnieszka, Jarosław
Kategoria: Chotomów, Gmina Jabłonna, Infrastruktura, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

Asfalt w Chotomowie i Rajszewie

15 lutego 2017 | Autor

 

Jak informuje radny Mariusz Grzybek – trzy odcinki nakładek asfaltowych powstaną w Chotomowie i Rajszewie. Prace remontowe w ramach modernizacji nawierzchni dróg, zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. W Chotomowie zostaną zmodernizowane dwa odcinki, a w Rajszewie jeden.
 

 
Obrońców Modlina – Chotomów

 

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego za kwotę ok. 120 tys. zł. wykona 440 metrową nawierzchnię ulicy Obrońców Modlina. Jest to ostatni odcinek tej ulicy. Pierwsze dwa zostały wykonane w 2007 roku, a teraz po 10 latach, ostatni doczeka się również modernizacji. Prace będą realizowane na szerokości od 3,5 do 4 metrów. Ulica zostanie wykonana z warstwy ścieralnej i wyrównawczej z dwustronnymi 2% spadkami.

 

Istniejąca dziurawa i zdegradowana nawierzchnia jezdni z destruktu służyć będzie jako podbudowa i zostanie wyrównana kruszywem naturalnym łamanym oraz zastąpiona nową nawierzchnią mineralno-bitumiczną. Planowane jest również wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 10 cm ze spadkiem 6% w kierunku przyległego terenu.

 

Niecała

 

W podobnym standardzie zostanie wykonany kolejny odcinek ul. Niecałej w Chotomowie. Tutaj prace remontowe będą realizowane na długości 300 metrów i pięciu szerokości. Koszt wykonania nawierzchni asfaltowej oraz poboczy z kruszywa to 112 tys. zł.

 

przebudowa drogi_p2

Przebudowa dróg w Chotomowie i Rajszewie

 

Golfowa – Rajszew

 

Dwustumetrowy odcinek ulicy Golfowej zostanie wykonany przez firmę FAL-BRUK z Warszawy za kwotę 86 tys. zł. Podobnie jak w przypadku Niecałej będzie to nawierzchnia o szerokości 5 metrów z poboczami z kruszywa naturalnego.

 

Prace będą mogły rozpocząć się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, jeśli temperatura plusowa, tj. powyżej pięciu stopni Celsjusza, utrzymywać się będzie przez około tydzień czasu. Natomiast 30. kwietnia br. upływa termin zakończenia wszystkich ww. prac.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • email
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter

Artykuł skomentowano 3 razy.
Dodaj swój komentarz »

 1. Najpierw poprawcie ul Polną bo wygląda jak po bombardowaniu

 2. Takich zbombardowanych ulic jest więcej, ale nie znaczy że mają robić ciągle na tych samych ulicach, a reszta to co? Innym też się coś od życia należy.

 3. Zapraszam na spacerek ul Kasztanową. XIX wiek się kłania.