20 stycznia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Fabian, Sebastian
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Infrastruktura, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

Sprzedaż gruntów PAN w Jabłonnie. Czekają nas inwestycje?

7 stycznia 2017 | Autor

 
grunty_pan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czy czekają nas wielkie inwestycje w Jabłonnie, Rajszewie, Trzcianach?

 

dzialka_pan

 

Polska Akademia Nauk pozbywa się swoich gruntów przy obwodnicy w Jabłonnie, Rajszewie, Trzcianach, które od wielu lat stały niezagospodarowane.

 
W nowym roku i kolejnych latach może więc się zmienić krajobraz w tych częściach gminy Jabłonna. Wszystko zależy od tego, czy znajdą się inwestorzy.

 

To wielka szansa na rozwój Jabłonny, Rajszewa, Trzcian bowiem PAN ma do zaoferowania potencjalnym inwestorom, prawie 107 hektarów gruntów.

 

Część z nich zlokalizowana jest w okolicy Centrum Badawczego i Osiedla Przylesie, przy skrzyżowaniu drogi krajowej 61 (obwodnica Jabłonny) z ulicą Zegrzyńską, aż do granic Legionowa.

 

Początkowo akademicy wystawili na sprzedaż, w ustnym przetargu nieograniczonym 12,35 hektara gruntów (trzy duże niezabudowane obszary), które w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są m.in. pod handel wielkopowierzchniowy.

 

dzialaka_pan2

 
Jednak nie był to nie koniec wolnych terenów pod zabudowę, bowiem PAN zdecydowała się ostatnio na sprzedaż kolejnych prawie 7 hektarów gruntów graniczących z obszarami wystawionymi już na sprzedaż, co może poszerzyć rozmiar ekspansji przyszłego inwestora. Razem to prawie 20 hektarów.
 
Wszystkie grunty wystawione na sprzedaż znajdziecie - TUTAJ.

 

Najbliższe przetargi w zależności od nieruchomości odbędą się w dniach 15 i 16 marca 2017 r. w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, PKiN, Plac Defilad 1, piętro XXV, pok. 2513, o godz. 12.00.
 

Kolejne, zapowiedziane przez PAN w najbliższym czasie, sprzedaże gruntów na terenie gminy Jabłonna to prawie 87 ha, tj. 1,6 ha w Jabłonnie, 15 ha w Trzcianach i aż 70 ha w Rajszewie – więcej TUTAJ.
 
Warto rozpropagować tę wiadomość, może znajdą się inwestorzy, którzy „zamienią ściernisko …..”. To szansa dla całej okolicy.

 

Galeria Przylesie, a może coś innego? Udostępniajmy, to nic nas nie kosztuje.

To w naszym wspólnym interesie jest, aby ogromne tereny w Jabłonnie, Trzcianach, Rajszewie znalazły jak najszybciej inwestorów, którzy zagospodarują teren i stworzą nowe miejsca pracy, zmienią wizerunek tej części stolicy gminy i poprawią dostęp naszym mieszkańcom np. do nowoczesnych placówek handlowych, galerii z ciągami komunikacyjnymi, parkingami, małą architekturą, być może z małą przestrzenią parkową, deptakiem, które staną się „nowoczesnym przedmieściem” dla osiedli w Jabłonnie.
 
To również wielka szansa dla Rajszewa i Trzcian. Sposobów na zagospodarowanie tych terenów jest wiele. Dlatego inwestorzy są poszukiwani.

 

Mariusz Grzybek_o

 

Jeśli możecie udostępniajcie. To wielka szansa dla całego naszego regionu.

 

Wykorzystajmy ją.

 

Mariusz Grzybek

Radny gminy Jabłonna

 

dzialka_pan_p2

Korzystając z okazji, życzę Państwu wiele optymizmu na Nowy 2017 Rok. Niech będzie szczęśliwy dla Wszystkich! Udostępniajmy i zmieniajmy Jabłonnę.

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • email
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter

Artykuł skomentowano 7 razy.
Dodaj swój komentarz »

 1. Tak, galeria handlowa, pasaż i kino. Myślę że szanse są większe niż przy wiadukcie w Legionowie. :)

 2. To bardzo ciekawe i oryginalne: galeria handlowa, kino, placówka handlowa. Wg mnie powinny być tu jakieś instytucje dające zrównoważone miejsca pracy i wychodzące ze swoimi usługami poza powiat legionowski. Zwykłe Call Center jest już znacznie korzystniejsze.

 3. Przyszłego inwestora, trudno przewidzieć co będzie robił i jak. Najważniejsze żeby nie były to uciążliwe usługi.

 4. Nie grunty na sprzedaż a prawo użytkowania wieczystego.
  Ja tam wole aby tam było ściernisko albo las a nie galeria handlowa a jak już ma być to niech będzie park albo szpital.
  Galeria jest tylko w interesie gminy która już liczy na podatki a nie jakości życia okolicznych mieszkańców trutych smogiem.

 5. Ja się nie zgodzę Leszku. Jak mam jeździć znów po pracy do Warszawy to dziękuję Ci za taką jakość życia. To samo nasza młodzież, jeśli będzie tam kino nie będą musieli jechać do Warszawy, przyjdzie ona do nas ;) Trudno żeby grunty leżały odłogiem i wiecznie były ścierniskiem bo tak komuś pasuje. OK. Jeśli tak wykup je i załóżcie ładną zieloną trawkę, ale niech to będzie trawka, a nie chwasty.

 6. Leszek lasy dookoła otaczają naszą gminę, nie widzę sensu ich sadzenia na gruntach, które w planie zagospodarowania mają zupełnie inne przeznaczenie, a park masz za urzędem i żywego ducha tam nie ma. Leszek widać zakupów nie robisz :) z żoną porozmawiaj. Galeria jest potrzebna, to co Beata napisała. Nie każcie nam tylko siedzieć w domu i sprzątać :) Żartuję :)

 7. Teren jest napewno wysoce interesujący. Za granicą każda miejscowość ma teren który jest na którym jednocześnie mogą być realizowane różne potrzeby różnych grup społecznych, i który dostarcza pieniedzy z podatkow pozwalajac na dalszy rozwój. Dobrze by było na tym terenie stworzyć coś, gdzie również Warszawiacy mogli by fajnie spedzac czas wzbogacając tym samym naszą gminę. Trzymam kciuki!