14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Infrastruktura, Inicjatywy mieszkańców, Oświata, Pierwsza strona, Sport i rekreacja, W naszym sąsiedztwie

Klasy sportowe w Jabłonnie i Chotomowie

24 kwietnia 2015 | Autor

 

UM Sport 2013 - jump

 

Rodzice i dyrekcja szkoły podstawowej w Jabłonnie i Chotomowie stawiają na sport. 

 

Obecnie trwa rekrutacja dzieci w ww. szkołach, w których będą prowadzone klasy sportowe o specjalności piłka nożna (dla chłopców w Chotomowie oraz dla dziewcząt i chłopców w Jabłonnie).

 

Dyrektor Agata Gołowicz oraz Dyrektor Grażyna Sprawka, przedstawiły swoje propozycje radnym z Komisji Oświaty Kultury i Sportu, a obecnie trwają zaisy do klas sportowych w Jabłonnie i Chotomowie.

 
 
Warunki przyjęcia do klasy sportowej

 

pilka nozna

 

Uczniem klasy sportowej może zostać każdy uczeń mieszkający w obwodzie szkoły.

 

Warunkiem przyjęcia do klasy sportowej jest bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej, zaliczenie próby testu sprawności fizycznej, pisemna zgoda rodziców/prawnych opiekunów oraz podpisana przez rodziców i ucznia akceptacja regulaminu klasy sportowej.

 

Cykl kształcenia w klasach sportowych będzie trwał 3 lata od poziomu klasy IV do VI. Klasy sportowe będą liczyły maksymalnie 26 uczniów w Chotomowie i 25 w Jabłonnie. Uczniowie uczęszczający do klasy sportowej będą realizowali szkolny plan nauczania dla danego etapu edukacji, opracowany na podstawie ramowego planu nauczania.

 

Klasa sportowa realizowała będzie ukierunkowany program szkolenia sportowego (6 godzin tygodniowo) równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwym dla II etapu edukacyjnego szkoły podstawowej (4 godziny tygodniowo).

 

Uczniowie klasy sportowej wyłaniani będą w każdej ze szkół w drodze rekrutacji spośród uczniów klas trzecich w oparciu o pisemne zgłoszenia. Za nabór kandydatów do klasy sportowej będzie odpowiedzialna komisja rekrutacyjno – kwalifikacyjna powołana przez dyrektorów szkół.

 

Baza sportowa Jabłonny i Chotomowa

 

orlik3

 

Jabłonna – Bez wątpienia najlepszą bazą sportową dysponuje Szkoła Podstawowa w Jabłonnie, która posiada halę sportową, salę gimnastyczną, wielofunkcyjne boisko ze sztucznej nawierzchni, a tuż obok szkoły kompleks boisk sportowych Orlik – TUTAJ, a także pełnowymiarowe boisko trawiaste, na którym trenują kluby sportowe oraz basen – TUTAJ, siłownię i fitness pod chmurką.

 

Warunki wymarzone do uprawiania sportu, a obiekty sportowe zgromadzone są w jednym miejscu.

 

Te walory predysponują Jabłonnę do utworzenia klasy sportowej.

 

 

szkola13

 

Chotomów Tutaj jest znacznie gorzej z dostępem do kompleksów sportowych, gdyż do niedawana były one rozwijane w zasadzie na bazie tylko jednej miejscowości – Jabłonny, co było dużą niedogodnością dla ponad sześciotysięcznej społeczności Chotomowa i Dąbrowy oraz innych miejscowości korzystających ze szkół w naszej miejscowości.

 

Jak wiemy zapowiadany kompleks wielofunkcyjnych boisk Orlik nigdy nie doszedł do skutku, dopiero powstanie nowej szkoły na pograniczu Jabłonny i Chotomowa w poprzedniej kadencji, trochę poprawiło warunki do uprawiania sportu tej części gminy.
 
 
Szkoła Podstawowa dysponuje małą salą sportową (nie wszystkie dzieci mogą z niej korzystać), boiskiem trawiastym do piłki nożnej i boiskiem do siatkówki.

 

 

Dwa kilometry dalej znajduje się boisko ze sztuczną nawierzchnią dla młodzieży gimnazjalnej.

 

grzybek_m

 

Dlatego Szkoła Podstawowa w Chotomowie chcąc realizować program klasy sportowej będzie zmuszona do korzystania z obiektów zaprzyjaźnionej Jabłonny.

 

Sytuację tę może poprawić zapowiadane wybudowanie hali sportowej w Chotomowie, na którą czekają wszyscy mieszkańcy oraz kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią, który nie wymaga „specjalnego reżimu użytkowania” jak w przypadku boiska trawiastego, które jak dotychczas świeci pustkami.

 

Dlatego również w tej kadencji wspólnie z rodzicami, będziemy domagali się poprawy warunków tym bardziej, że powstały tutaj dwie szkoły gminne, w tym jedna z klasą sportową. 

 

Mariusz Grzybek

Radny gminy Jabłonna

 

 

Zawiadomienia ze szkół

 

CHOTOMÓW – zapisy do klasy IV sportowej odbywają się do 28 kwietnia 2015 roku w sekretariacie szkoły i dokonują tego rodzice lub prawni opiekunowie. Wymagane dokumenty znajdują się poniżej.

 

– REGULAMIN KLASY IV SPORTOWEJ – TUTAJ
PODANIE O PRZYJĘCIE DO KLASY SPORTOWEJ – TUTAJ
OŚWIADCZENIE RODZICA/PRAWNEGO OPIEKUNA – TUTAJ
 

Zapisy są realizowane w następujących godzinach:

Poniedziałek, wtorek, środa od godz. 08.00 do 15.30
Czwartek od godz. 08.00 do 18.00
Piątek od godz. 07.00 do 14.30

 

JABŁONNA – zapisy są prowadzone do 24 kwietnia 2015 r. od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 15.30. Wymagane dokumenty znajdują się poniżej.

 

– REGULAMIN NABORU UCZNIÓW DO KLASY IV SPORTOWEJ – TUTAJ
– PODANIE O PRZYJĘCIE DO KLASY SPORTOWEJ – TUTAJ
– OŚWIADCZENIE RODZICA/PRAWNEGO OPIEKUNA – TUTAJ

 
 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • Twitter

Jeden komentarz
Dodaj swój komentarz »

  1. Bardzo cieszę się, że coś się u nas dzieje. Są jakieś inicjatywy. Tylko może zacznijmy od początku, od zwykłych zajęć wf. Dzieci z młodszych klas ze szkoły w Chotomowie zajęcia mają na sali do korektywy. Sala gimnastyczna jest mała i w dodatku jedna na 750 dzieci. Na boisku dzieci jeszcze nie były ( bo zniszczą!? 😉 )