14 grudnia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Alfred, Izydor
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

List otwarty – jest kandydat na Wójta Gminy Jabłonna

24 października 2013 | Autor

List otwarty do mieszkańców w sprawie

odwołania Wójt

 

List otwarty mieszkańca do Pani Wójt

List otwarty mieszkańców w sprawie odwołania Wójt

Społeczna Inicjatywa Lokalna w dalszym ciągu zbiera podpisy poparcia mieszkańców dla inicjatywy zwołania referendum lokalnego w sprawie odwołania Pani Wójt Gminy Jabłonna – Olgi Muniak.

 

Lista zarzutów SIL-u pod adresem Pani Wójt jest długa. Najważniejsze dotyczą nieumiejętnego gospodarowania pieniędzmi, przepełnionych szkół czy braku sieci kanalizacyjnej i wodociągowej poza Jabłonną. Poza tymi kwestiami SIL uważa, że nawet gdy Pani Wójt ma dobre chęci, to brakuje jej wiedzy i umiejętności, by skutecznie poprawiać jakość życia mieszkańców w Gminie. Tak jest np. z projektami inwestycyjnymi, czy też pozyskiwaniem dużych środków unijnych.

 

Czy SIL oprócz tych narzekań, ma jakąś receptę czy też pomysł na uzdrowienie sytuacji w zadłużonej i nieco zacofanej Gminie? W dużej mierze liczy na współpracę i zaangażowanie mądrych mieszkańców. Przede wszystkim należy jak najszybciej ukończyć budowę Centrum Edukacyjnego w Chotomowie, a także dobrze zagospodarować budynek starej szkoły podstawowej. Należy zadbać o transport w Gminie, rozwiązać problem trasy mostowej, pozyskać środki z Unii na budowę kanalizacji oraz pomóc mieszkańcom z terenów tzw.”zalewowych”. Opracowanie programu naprawczego nie jest łatwe, zwłaszcza w kontekście naprawdę dużego zadłużenia Gminy.

 

SIL ma swojego kandydata, którego będzie popierać w kolejnych lokalnych wyborach. To człowiek, który może być nie tylko Wójtem, lecz przede wszystkim sprawnym managerem, a właśnie kogoś takiego potrzeba Naszej Gminie. Inicjatorzy zwołania referendum widzą na stanowisku, które obecnie zajmuje Pani Olga Muniak, osobę nie związaną w żaden sposób z lokalnymi układzikami, z własnym dorobkiem, z twardym kręgosłupem moralnym oraz z dużą wiedzą ekonomiczną popartą doświadczeniem. Taką osobą jest Pan Czesław Warsewicz – mieszkaniec Chotomowa, były prezes PKP Intercity, specjalista w dziedzinie zarządzania finansami oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw (więcej informacji nt. kandydata na Wójta Gminy Jabłonna – TUTAJ).

 

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działania SIL-u, prosimy o kontakt pod nr tel. 730 495 147

 

SIL.

 

W tym temacie:

 

– Chcą odwołania Wójt Gminy Jabłonna

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • email
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter

236 komentarzy
Dodaj swój komentarz »

 1. Panie Jurek. Nie bądź pan śmieszny. Nie ja organizowałem akcję zbierania podpisów (chociaż ją popieram), wskazałem jedynie ewidentne błędy i słabości tych, którzy za to się wzięli. Podpisałem się na liście razem z rodziną oraz namówiłem kilku znajomych. Z pewnością zrobiłem więcej, niż przeciętny mieszkaniec naszej gminy. Na tym moja rola się skończyła. Na pewno nie będę chodził po domach, bo nie mam na to czasu. Rzecz w tym, że na większość działań jest już po prostu za późno. Jeżeli słyszę, że organizatorzy nie zrobili czegoś tam „bo każdy musi przecież pracować”, to znaczy że liczono siły na zamiary i optymizm rozminął się z realnymi możliwościami przeprowadzenia skutecznie tej akcji. Powtarzam: JEŻELI TA AKCJA SIĘ NIE POWIEDZIE (czego bardzo bym nie chciał), TO BYŁOBY LEPIEJ, GDYBY JEJ NIE PODEJMOWANO WCALE!

 2. a kto wierzy takiemu delfinowi z długim ryjem, dajcie spokój

 3. Tak to w życiu jest, że żeby wygrać mecz, to trzeba w nim zagrać. Jak się mecz skończy, to dopiero wtedy wiadomo, jaki padł wynik.
  @Ergo zdaje się prezentowac pogląd, z którego ma wynikać, że lepiej nie przystępować do meczu, jeśli nie ma pewności wygranej. Jestem przeciwny takiej postawie. Gdyby w życiu kierować się takim nastawieniem, to sport chyba nie istaniałby wcale (w grę wchodzi oczywiście „drukowanie”, ale chyba nie o to w rywalizacji chodzi).
  Warto więc próbować, podejmować ryzyko i walczyć. A jak się przegra? No cóż, każda porażka buduje. Trzeba wyciągnąć z niej wnioski i znowu stanąć do boju (niekoniecznie w referendum) 🙂
  Chwała Panu @Ergo, że w kwestii zbierania podpisów, zrobił więcej niż przeciętny mieszkaniec. Wielki szacun. Jednak jednoczesne dystansowanie się od tej akcji (patrz post nr 235) na taki szacun już nie zasługuje.

 4. „żeby wygrać mecz, to trzeba w nim zagrać” to prawda. Ale żeby wygrać, to trzeba trenować i być do meczu przygotowanym, a nie wystawiać niepełną, kontuzjowaną drużynę, która gra na pół gwizdka i nie ma przygotowanej na ten mecz taktyki, w związku z czym daje się łatwo ograć przeciwnikowi. Poza tym, polityka to nie sport, trzeba wiedzieć co i kiedy opłaca się zrobić. Panie Jacenty, daruj sobie pan swoje szacuny i zajmij się tymi, którzy są niezdecydowani lub przeciwni tej akcji, bo to już ostatni gwizdek (nomen omen).

 5. Podzielam opinię Ergo, to jest przykład osoby zaangażowanej w to co się dzieje dookoła nas. Nie są to posty które mają utrudnić wam życie, chodzi tylko żebyście jak najszybciej wyciągnęli wnioski i was zmobilizować, czasu zostało b. mało. Jeżeli przegracie, przegramy my wszyscy tj. mieszkańcy, bo to będzie oznaczało 12 niepodzielnych lat rządów osoby mało zaangażowanej w infrastrukturę, która ma marne efekty.
  Rozumiem że pracujecie jak możecie, ale nie ma co się obrażać i naburmuszać tylko trzeba szybko wyciągnąć wnioski, podpisów jak widać dużo nie potrzeba ale jest ich mimo wszystko trochę i ostatnie 2 dni powinny być solidnie przepracowane. Jeszcze jedna uwaga, jeżeli chodzicie po nowych osiedlach to na litość o godz. 17tej ludzie jeszcze pracują szkoda biegania, od godz. 19.00 trzeba chodzić. Trzymam kciuki.

 6. żeby wygrać mecz to trzeba mieć drużyne, a nie liczyć na ‚drukarza”.Przed meczem ustala się taktyke ,zeby każdy z drużyny wiedział co ma grać 🙂

 7. Żeby wygrać mecz, trzeba nie tylko przygotować się kondycyjnie, ale przede wszystkim – poznać zasady gry. W przeciwnym razie, jak w przypadku obecnej próby referendum, nie tylko wykopujemy piłkę na out bez celu, ale przede wszystkim – mamy w dupie własnych kibiców a sam wynik okazuje się być bez znaczenia. Spójrzmy prawdzie w oczy: słuchamy zwyczajnych kiboli, czy też jak tu się pisze – troli, którym poza awanturą nie przyświeca nic więcej. O czym myśli statystyczny mieszkaniec naszej wsi? Proste: z 250 wypowiedzi, połowa to szczucie nas wszystkich nawzajem na siebie przez osoby, co boją się publicznie przedstawić. Acz chętnie zbluzgają dowolną inną osobę, wystarczy by miała inna poglądy, przykład niechęci do Karola, Włodka czy Marcina dobitnie to pokazuje, gdzie nikt, zupełnie nikt, nie podjął się wymiany MERYTORYCZNYCH argumentów. Gratuluję właścicielom tej strony tak zacnego audytorium, daje to sporo do myślenia przed wyborami. Jako ludzie z tej samej miejscowości jesteśmy rozbici i to jest naszą największą porażką a nie taki czy inny wójt. Bo co da nowy czy stary wójt, jeśli nie potraficie ze sobą rozmawiać?

 8. Pani Sylwio, jaki jest stan głosów na dzień dzisiejszy? Czy coś się zmieniło.
  Czy jest szansa na zmianę w naszej gminie.

 9. Żeby nie było wątpliwości: wpis 250 jest dziełem Mazgajskiego (vel Marcin).

 10. Tak, ten moralizatorski ton. Te pouczanie innych i podszywanie się pod cudze „nicki”. Obleśne.

 11. Tak na marginesie, nie sądziłem, że sportowa przenośnia będzie „wodą na młyny wyobraźni” 🙂

 12. Podpisy jednak są zbierane nawet do mnie na Ekologiczne dotarli, pytałem sąsiada też się wpisał. W starym Chotomowie wydaje mi się że niema co chodzić, choć jak pytałem panią która zbierała też mają głosy stamtąd.

 13. Dziękujemy Wszystkim Państwu za pomoc i wsparcie, niektórym udało się na własną rękę zebrać kilka podpisów:) To będzie Nasz wspólny sukces i dowód na to, że wspólnymi siłami naprawdę można dokonać zmian i mieć wpływ na rzeczywistość. Jutro podamy do wiadomości ile podpisów udało nam się zebrać. Nadal zbieramy, ale jesteśmy coraz bliżej sukcesu!

 14. ciekaw jestem efektu, no ale jak zbierają to chyba widzą w tym sens . A tak na marginesie to dziwna cisza , klęska czy jednak sukces?

 15. myślę że pani wójt ma sraczke bo zaciera ślady, zwolniła Buniwicza, w odstawkę poszedł Rokicki, Radwan wyczuła smród , oj dzieje się dzieje jakby to napisał pewien delfin butloczuby

 16. Słyszałem, że jest blisko 2000 podpisów. Czy to prawda ????? I jeszcze zbiereają a ludziska podpisują.

 17. Mamy wystarczającą ilość podpisów, lecz zbieramy na zapas w razie gdyby komisarz wyborczy część odrzucił – co się może zdarzyć. Chcemy mieć zabezpieczenie, by nasza praca nie poszła na marne.

 18. http://hobby.pl/news/48/podpisy-w-sprawie-referendum-w-jabonnie-zebrane

 19. Odrzucenie jakiejś części głosów zapewne nastąpi. Zdarzyć się mogą przecież błędy w numerach pesel, ktoś mógł wpisać niepełny adres zamieszkania, być może wśród osób popierających inicjatywę referendum będą też takie, które nie są mieszkańcami gminy. Tu pole do popisu będzie miał komisarz wyborzczy.
  Srawdzi on w stałym rejestrze wyborców gminy, czy osoby wchodzące w skład grupy inicjatorów referendum, pełnomocnik inicjatora oraz osoby popierające inicjatywę przeprowadzenia referendum są uprawnione do wybierania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego.
  Dlatego warto zbierać podpisy wśród osób popierających inicjatywę referendum do samego końca i mieć ich jak najwięcej.

 20. Rany boskie, ale jaja!!!!
  Wchodzi człowiek po latach abstynencji na chotomowskie fora, czyta, i już chciałby zakrzyknąć niczym Sobieski:
  \Panie Marcinie, Muniak w granicach, a pan co? Na koń nie siadasz? Za szablę nie chwytasz?\
  Zakrzyknąlby i usiadł z wrażenia, że na idiotę wyszedł, bo oto gminny nasz Wołodyjowski z Turkiem za pan brat, dawne wojny w niepamięć puścił (takie, wicie, nieporozumienia, z kontekstu wyrwane, tak naprawdę to zawsze żeśmy lubili się jak brat z siostrą i jeśli w przeszłości jakieś drobne utarczki żeśmy mieli, to jeno dla zmylenia prawdziwego wroga, co niczym żmija z Pogodnego bagna wypełza i w interesa żywotne godzi). Zagłoba zaś to już całkiem w niewolę popadł, u Turka zatrudnion i srebrniki bierze za pilnowanie pohańskich inwestycji, co to kiedyś bardzo be były, ale już są cacy na szczęście.
  Chyba kebaba trzeba będzie pokochać, bo jak tacy zaciekli wrogowie na stronę przeciwnika przeszli, to żadnej nadziei….

 21. Szerokiej drogi, łajzo. I nie wracaj w te strony…

 22. Ten pan jeśli to ten sam, na żadnym forum nie cieszy się popularnością, to tak w ramach faktów http://forum.gazeta.pl/forum/w,93,148262302,148267020,Re_Chitrusy_z_Jablonny.html

 23. Wniosek po zbieraniu podpisów jest taki :
  1.Jest bardzo duża grupa mieszkańców, która złożyła podpis.
  2.Osoby co zbierały, organizowały lub wspierały w inny sposób zdobył pewne doświadczenia na przyszłość
  3.Wyłonił się pewien obraz komu można zaufać i na kogo liczyć.
  4.Ludzie którzy złożyli podpisy reprezentowali wszystkie środowiska polityczne i społeczne (wiele podpisów złożonych w tajemnicy).
  5.Zostały nawiązane nowe kontakty ludzi aktywnych społecznie.
  To wszystko daje doskonałą bazę przed wyborami.

  Pozdrawiam (…)

 24. koalicja PO-PIS dostała kolejny raz po du……. Pozostałe osoby czyli ok 11.300 , ma inne podejscie do sprawy. Pytam się dlaczego aktywna radna nie złoży wniosku na sesji o odwołanie wójt ? Po co sie chowa w czasie niewygodnych głosowań ? Demokracja bezpośrednia obroniła się, przed rozwścieczonym terrorystami :)Wniosek o referendum to nie wszystko , trzeba jeszcze wygrać samo referendum, o same wybory jestem spokojny ,tym razem to mieszkańcy wygrają !!!!!

 25. Kiepski z ciebie rachmistrz, skoro nie umiesz policzyć, ilu radnych w radzie jest z opcji „muniakowej”. Jak się nauczysz liczyć, to wtedy przekonasz się, że taki wniosek nie zostałby w radzie przegłosowany.

 26. Daro……do wprowadzenia wniosku pod obrady sesji nie potrzeba kompletu radnych :),i wtedy można było mieć więcej zwolenników referendum.Dobry rachmistrz liczy przed a nie po kiedy dostał klapsy 🙂

 27. Uszczypliwość nic tu nie da. Jeżeli ambicje personalne nie zostaną odrzucone do kosza i gros niezadowolonych z rządów nie zjednoczy się razem. To nadal będzie tu wiejski folklor na lata !!!!!!!!!

  A kanalizacja jak wyliczyła jedna z lokalnych gazet będzie za 42 lata !!!

  Przez 7 lat rządów Olgi Muniak nie ma nawet gotowych projektów kanalizacji dla Dąbrowy i Chotomowa.

  Czy ktoś tu zaspał i próbuje nami manipulować? Czy macie jeszcze jakieś pytania?

  Ludzie obudźcie się. Potrzeba zjednoczenia. „Najwięksi oponenci” okazali się „bezkręgowcami” i zostali kupieni. Teraz widać kto jest kim. Pomyślcie o swoich dzieciach, bo o sobie nie ma co już myśleć. Najlepsze czasy kasy unijnej przespane. NAWET PROJEKTÓW KANALIZACJI NIE WYKONANO.

  Po co nam Unia jak nie potrafią tego wykorzystać, może ktoś zapatrzył się na Ukrainę?

  Wielka szkoda, że 50 głosów zabrakło do referendum.
  Kanalizacja za 42 lata, koniec marzeń. Zimny prysznic na koniec roku. – http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/jablonna/kanalizacja-w-jablonnie/

 28. Szanowni Państwo! Składamy skargę na decyzję komisarza, powołujemy się m.in. na przepis, który mówi, że jeśli został podany prawidłowy PESEL, to urzędnik powinien na jego podstawie sprawdzić imię i nazwisko (jeśli uznał, że były nieczytelne). Chcemy też sprawdzić, czy osoby, które podpisały się pod inicjatywą referendalną lecz nie są zameldowane na terenie Naszej Gminy (takich osób było 207) złożyły wniosek o możliwość głosowania w Jabłonnie (niektórzy przy składaniu podpisów deklarowali, iż to zrobią). Być może na niewiele się to zda, lecz dobrze gdyby komisarz wyborczy wiedział, że mieszkańcy popierają nasze działania, tu mail : biuro@kbw.gov.pl

 29. a te 200 parę mieszkańców to gdzie płacą podatki i opłaty smieciowe ?

 30. droga kanalizacjo zanim krzykniesz o kupowaniu to odpowiedz za ile poszło gładkie głosowanie o podziale mpzp Chotomowa ?

 31. No, no kanalizacja jest droga. Droga bo nie pozyskano na nią środków unijnych.
  Nie pozyskano środków unijnych, bo nie posiadali projektów.
  Nie posiadali projektów, bo nie mieli dobrej koncepcji.
  Nie mieli koncepcji, bo 7 lat to za mało, żeby ją mieć 🙂 przy takim zarządzaniu.
  Wynik —————— brak kanalizacji w Chotomowie.

 32. To trzeba nazwać „lenistwem” a może strachem przed procedurami przy pozyskiwaniu funduszy unijnych. Okazuje się, że inni dostają kilka milionów a naszej gminie udało się dostać po raz drugi około 500tyś dofinansowania z PROF. To jest smutna prawda.

 33. środków nie pozyskali bo radnym w gumowcach zachciało się mieszkać w aglomeracji i to warszawskiej :)i faktycznie skok był z pieca na łeb 🙂

 34. Zbysiu po cóś ty żeś poszedł do tego urzędu, chyba cię już tam całkowicie zlasowali..:) Jak ty chciołeś chłopie mieszkać w Serbinowie i dalej w tych walonkach chodzić w błocie po pas i do betonowego nocnika przez całe lata ścieki puszczać, to po cóś się chłopie pchałeś w salony, na urzędy i pod krawatem, managiera zgrywać. 🙂 Logiki żodnej, chyba że niezaspokojon chłopski interes. 🙂

 35. Bogumił !!1 ty zarzadco wiecznie w błocisku umizgany, całe życie usmarkany a ja chce do miasta.

 36. SIL idzie do sądu. http://www.miejscowa.pl/jablonna-mobile/item/1552-wniosek-odrzucony.html