21 stycznia 2018

Imieniny obchodzą dzisiaj
Agnieszka, Jarosław
Kategoria: Bezpieczeństwo, Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Infrastruktura, Pierwsza strona, W naszym sąsiedztwie

List otwarty do Wójt Gminy Jabłonna

14 września 2013 | Autor

 

List otwarty mieszkańca do Pani Wójt

 

List otwarty mieszkańca do Pani Wójt

List otwarty mieszkańca do Pani Wójt

 

Dąbrowa Chotomowska, 11.09.2013 r.

 

 

Daria Wileńska

Dąbrowa Chotomowska

 

Sz. P. Olga Muniak

Wójt Gminy Jabłonna

 Urząd Gminy Jabłonna

     ul. Modlińska 152

05-110 Jabłonna

 

 

koperta

 

Niniejszym listem pragnę zwrócić uwagę na pogarszające się warunki mieszkania w południowej części Chotomowa oraz Dąbrowy Chotomowskiej. Wydawać by się mogło, że wieś położona w aglomeracji warszawskiej jest miejscem rozwojowym, gdzie władze dbają o komfort i bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Niestety nic bardziej mylnego. Mimo, że mieszkam w Dąbrowie Chotomowskiej od 10 lat, nie widzę tu żadnego rozwoju, a nawet widzę postępujący regres. Brak utwardzenia dróg i ich oświetlenia, brak wodociągów i kanalizacji utrudniają życie mieszkańcom. Narastający problem dzikich zwierząt, które coraz śmielej pojawiają się w miejscach zamieszkałych przez ludzi, zagrażają bezpieczeństwu. Niestety Dąbrowa Chotomowska jak i południowa część Chotomowa to najbardziej zaniedbane miejscowości w Gminie.

 

Ulica Kolejowa, która jest jedną z głównych dróg ze względu na obecność stacji kolejowej, z której korzystają mieszkańcy okolicznych miejscowości, jest jedną z najniebezpieczniejszych. Stary bruk podziurawiony przez przejeżdżające tiry i samochody, latarnie, które oświetlają prywatne posesje nie dając światła na drogę, brak pobocza – to tylko niektóre z „niedogodności”. Niestety na przestrzeni lat nic się nie zmienia. Jeśli Gmina nie jest chętna, aby inwestować w komfort i bezpieczeństwo mieszkańców poprzez udoskonalanie infrastruktury, proponuję zakup kaloszy i latarek dla wszystkich mieszkańców. Proponuję również zorganizowanie bezpłatnych kursów samoobrony, ponieważ mimo panujących ciemności, w ciągu kilku miesięcy nie zauważyłam patrolu policji. Mój sąsiad został zaatakowany nożem niedaleko stacji kolejowej – jak można czuć się tu bezpiecznie?

 

Chciałabym również podkreślić, że autobus, który ma dowozić mieszkańców Chotomowa do Legionowa Przystanek, tylko utrudnia komunikację, ponieważ Gmina nie pomyślała o zorganizowaniu odpowiednio utwardzonej pętli. Efekt? Kałuże, błoto i ochlapani przechodnie. Autobus, z którego nikt nie korzysta, nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż  o wiele wydłuża podróż do Legionowa i Warszawy- głównych miejsc pracy mieszkańców naszej Gminy. Może zamiast tego nietrafionego rozwiązania Gmina powinna dopłacić do biletu do Legionowa? Jeśli nie jest w stanie ustalić z Zarządem Transportu Miejskiego Warszawy wspólnego biletu kolejowego to może  za zaoszczędzone pieniądze można ułatwić życie mieszkańcom poprzez zwrot pieniędzy za zakup droższego biletu?

 

Chociaż rozliczam tu swoje podatki, nie widzę z tego żadnych korzyści. Widzę coraz gorsze warunki mieszkania, obniżanie się poziomu bezpieczeństwa, dlatego rozpatruję możliwość przeniesienia swoich podatków do Warszawy, która proponuje wiele ulg i ułatwień. To powinno być sygnałem dla władz, że pora na zmiany, zmiany na lepsze. Władze naszej Gminy powinny wstydzić się za to, że pobliskie Legionowo i Gmina Wieliszew z roku na rok rozkwitają, natomiast Gmina Jabłonna popada w regres.

 

Ja, jak z pewnością i reszta mieszkańców, czekam na zajęcie stanowiska w powyżej przedstawionych sprawach. Nigdy nie głosowałam na Panią Wójt. W ciągu 7 lat udowodniła Pani, że za rok również nie warto oddać na Panią swojego głosu. Zachęcam innych mieszkańców do zastanowienia się nad nieudolnością naszych naszych władz i porównanie rozwoju Naszej Gminy do rozkwitającego Legionowa. Niestety rzeczywistość  udowadnia, że nasi decydenci nie są odpowiednimi osobami na gospodarzy Gminy. Dlatego wyrażam głęboką nadzieję, że już za rok, przy urnach wyborczych, mieszkańcy Gminy w tym ja, wybierzemy osoby, którym zależy  na rozwoju Gminy i na bezpieczeństwie mieszkańców.

 

Z wyrazami szacunku

 

Daria Wileńska

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się:
Podziel się ze znajomymi:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • email
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter

Artykuł skomentowano 97 razy.
Dodaj swój komentarz »

 1. jak wybory wygrywa sie, nie głosami ale puszkami,talonami na węgiel tortami osobiscie wciskanymi zanajomym i obiecankami, to co sie dziwić.Teraz huczne zabawy maja zagłuszyć i zaciemnic rzeczywistość.

 2. Mam podobne przemyślenia. Niestety z naszą gminą kojarzą mi się: zastój, zaścianek i zacofanie.

 3. Pani Dario to wydaje mi się niestety, że dotyczy to całej gminy, a nie tylko jednego, czy dwóch obszarów, ale brawo za odwagę, bo rzadko kiedy ludzie nawet jeśli mają podobne przemyślenia boją się podpisać z imienia i nazwiska.

 4. Nasza Kraina Szamb niestety nie dorosła do refleksji. Rządzą „tutjesi”, dla których szarańcza z Warszawy to tylko pomysł na zdzieranie z kasy. Dla nich kostka brukowa w miejscach gdzie było bagno to i tak luksus.

 5. „Nigdy nie głosowałam na Panią Wójt. W ciągu 7 lat udowodniła Pani, że za rok również nie warto oddać na Panią swojego głosu.” Też tak myślę, ale ktoś je oddał… Wydaje mi się, że mieszkańcy zbyt dużo gaworzą przez internet a mało robią. Trzeba czynów. ;) No ja jestem jednym z tych którzy oddali głos, potrafię się jednak do tego przyznać. Niestety nabrałem się na piękne słówka.

 6. Każdy może się pod tknąć,NOWI TEŻ NIEWIELE ZROBIĄ, jak KASA PUSTA, skończy się na OBIECANKACH.
  Tu ma być wieś!! a nie wielkomiejskie miasteczko, oczywiście nie neguje że rozwój jest potrzebny zarówno w chotomowie, jak i dąbrowie, tylko każdy przybył tu dla ciszy, oczywiście nie zwalnia to z bezpieczeństwa, i oświetlenia ale wiele dróg jest prywatnych!!
  Ja też tu jestem juz ponad 6 lat i dopiero raz widziałem radiowóz władzy, ale niech będzie tam gdzie potrzebny pilniej.
  Pisanie ,że ktoś wygrał bo go poczęstowano, to są zazdrosnych bajki!, wybory dozoruje Komisja Wyborcza i nie ma takich możlwości cudowania danymi z głosowania.

 7. Panie Włodek to widać, że tu mało mieszkasz i nie wiesz co można wykombinować. Dla mnie to tam już wszystko jedno czy będą ścieki czy nie, dzieciakom już by się przydało, a do tego potrzeba działań a nie opowiadanie historyjek. Będę głosował na młodzież.

 8. Gratuluje pomysłów, a jak będą wybory zgłośic się do komisji wyborczej i zobaczyc jak pracuje by nie powielac głupot.
  Każdy GŁOS jest ważny, tylko żeby te 50 procent co nie przyjdą !!! zagłosowali to były by efekty, a tak to tylko biadolenie.

 9. Mieszka Pan tu 17 lat, to czemu nic tu nie zrobiono, kiedyś inny tu rządził, gdzie byli mieszkańcy…..

  W Chotomowie i DABROWIE RAZEM MIESZKAŃCÓW dorosłych jest pow. tysiąca, a na zebranie wiejskie przychodzi ok 1/3 , i jak tu coś wydusić, głos zabiera na takim zebraniu ok 12 osób, a reszta siedzi w ciszy.

 10. To prawda ważne jest przyjście żeby oddać głos, nowo osiedlani biadolą jak mleko wylane, a jak trzeba zadziałać to nie ma kto pójść i oddać głos. Pamiętajcie to tylko kosztuje 15 minut czasu, razem z podjechaniem i odjechaniem.

 11. Głosowanie powinno byc obowiązkowe, tak jak jest u sąsiadów zachodnich, to wtedy można mówić o trafnym wybraniu ludzi do rządzenia, w tej chwili juz stworzono możliwość głosowania przez internet, możliwość dojazdu na rowerze do wyborcy, różne są stosowane metody.

  Ale chęci do głosowania nie da się wpoić jak ktoś nie chce.
  Kiedyś może tu było w tak małej wsi inaczej, wszyscy się znali, więc głupio było nie pójść , a teraz znają się wzajemnie tylko ci z danej ulicy i bliskiego sąsiedztwa, więc łatwo się wymigać…

 12. Brawa dla Pani Darii! Jest to bardzo wazny list, \kropla drazy skale\, maly krokami zmieni sytuacje bo to my wybieramy. Nie trzeba zaraz wiekich akcji, kazdy z nas pracuje, jest zabiegany. Ale od takich inicjatyw cos rusza, pozwala zastanowic sie jak nam tu jest. A w przyszlosci to nasze dzieci powinny miec lepiej bo my w srednim wieku i starsi to jak znam zycie..trzeba swiadomie wybrac ludzi preznych, z pomyslem!

 13. Pani Dario, dziękuje bardzo za ten list, w zupełności zgadzam się z jego treścią. Rzeczywiście już dawno jest czas na zmiany. Może nie wszystko od razu da się zrobić, ale można poprawić wiele. Zapraszam Pania do współpracy i wszystkich którym leży na sercu los naszej gminy. Pozdrawiam

 14. włodek tego łońskiego roku mikołaj chodził w listopadzie :)

 15. a konkretnie tuż po Wszystkich ŚwiĘtych :)

 16. O ooo cóś mnie tu pachnie wnioskiem o referendum. Spaźniacie się, miało być razem z Wieliszewem. Inicjatorzy znowu pożarli się o przywództwo cy cóś?

  Była prośba i sugestia, żebym po godzinach (jestem inspektorem na CEKS) przypilnował Wesołej, bo wykonawca dostał czarną polewkę i ma zrobić od nowa. Ale chyba położę laskę, Grzybek buduje ją już dwie kadencje, to po cholerę odbierać mu stygmaty męczennika, niech się bawi jeszcze jedną.

 17. @bunga mnie nie ma w spisie

 18. @RADOMIR, daj namiar na siebie i gdzie mieszkasz bliżej opisz?

 19. Pani Dario bardzo odważny list, jednak mądrość nasza powinna polegać na tym aby mówić, że dzieje się źle. Że powstało przysłowiowe „kółeczko różańcowe”, któremu jest dobrze, a na innych nie zwraca uwagi. Do poprawy życia nie potrzeba aż tak wiele, ale jak przez tyle lat wydawaliśmy pieniądze na wielkie koncerty gwiazd, agencje estradowe, pikniki, święta zamiast poprawiać życie mieszkańcom to tak niestety jest. Mnie ten styl rządzenia też się nie podoba.
  W podsumowaniu należy dodać, że osoba rządząca ma pełnię władzy i mogła robić co chciała, bo ma większość w radzie, o tym nie wolno zapominać. Mogła tylko się skupić na poprawie życia mieszkańców, jednak według mojej oceny tej szansy nie wykorzystała. To wielka szkoda. Bo ta większość mogła oznaczać dobre lata dla gminy i postęp w rozwoju infrastruktury drogowej, oświetlenia, a przede wszystkim kanalizacji.
  Jestem mieszkańcem, na terenach graniczących ze szkołą, powiem głośno jestem rozczarowany, bo prowadzono kanalizację do szkoły i wszyscy mieszkańcy liczyli, że po obu stronach Kisielewskiego zarówno Jabłonna i Chotomów będą się mogli do niej przyłączyć niestety nie mogą. Uważam to za absolutnie nieprzemyślane działanie. Kanalizację i wodociąg z Legionowa ciągnąć tylko po to aby szkoła była podłączona, a mieszkańcy mają sobie dalej czekać nie wiadomo na co.
  Pani Wójt gdzie te projekty kanalizacji, o których pani tak szumnie na zebraniach mówiła, gdzie ta kanalizacja, czy mamy chodzić załatwiać się do szkoły i z niej wodę zdatną do picia w baniakach do domów przywodzić, czy o to chodziło? Czy tak ma wyglądać gmina po dwóch kadencjach pani rządów – http://www.jablonna.pl/?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2227.
  To niestety gorzkie słowa, które oznaczają porażę przede wszystkim dla mieszkańców. To fakt Legionowo pięknie się rozwija, widać że rządzą tam ludzie z pasją, że cieszy ich każde osiągnięcie i motywuje do dalszej pracy i wyznaczają sobie i miastu kolejne cele, otoczeni w większości są kompetentnymi osobami, które wiedzą co należy zrobić, co poprawić, a przede wszystkim, wiedzą jak to zrobić, z przyjemnością się na to patrzy. Po każdych letnich inwestycjach w Legionowie każdy z zazdrością patrzy, że jednak można robić to dobrze.
  Wielokrotnie mieszkańcy mówili tu też o rożnych problemach, które pozostają bez odpowiedzi.
  Osobiście też liczę na zmianę, jednak wiem że będzie to bardzo trudne, ale trzeba o tym mówić i dyskutować, bo bez tego zmian nie będzie.

 20. @PIOTR W.
  Też patrzysz jednostronnie, chciałbyś mieć kanalizacje i wodę pitną, włączając się do planowanej instalacji do szkoły i już okoliczni mieszkańcy szkoły, by nie widzieli tego problemu dla innych co nie mają.
  Realizacja wodociągu i kanalizacji ma być w tym samym czasie zrobiona dla wszystkich, a nie tylko dla WYBRAŃCÓW, stąd macie odmowę.
  Trudno naszą WIEŚ porównywać do Legionowa, tu ma być spokój a nie wielkie miasto, za ten kolektor trzeba pożniej w czynszu sporo placić.
  Wiele potrzeba zrobić ale bez przesady tworzyć miasto z wsi.

 21. Włodek co Ty piszesz, mylisz pojęcia, Piotr ma rację, czy potrzeba miasta żeby mieć kanalizację w 21 wieku? Nie, zabite wsie już to mają, a 7 tysięczna miejscowość w granicach Stolicy NIE.
  Włodek, tu chodzi o sensowność inwestycji, o planowanie z głową, o sensowne wydawanie publicznych pieniędzy.
  Jeśli ktoś planuje z sensem to dla wielu mieszkańców, a nie tylko dla szkoły, tzn. dla małego wycinka ludzi do godziny i to do godziny 16.00. Sam sobie przeczysz, próbując bronić czegoś czego nie można obronić. Oznacza to że wszystko robione jest bez wizji, bez planu? Nagle zobaczyli że szkoła nie ma kanalizacji, to przez chwilę zastanowili się co tu zrobić, potem pomyśleli, że może z Legionowa i tak zrobili, zapominając o innych? To pieniądze wydawane wg. mnie bez sensu, bez logiki. To są nasze wspólne pieniądze i trzeba o nie dbać, a nie zapychać nimi dziury i braki, które wynikają najprawdopodobniej z niewłaściwego planowania, ze złych decyzji, a może nawet z braku wiedzy?.
  Najciekawsze jest to, że ci sami ludzie przez lata mówili, że z Legionowa nie będzie można podłączyć kanalizacji, okazało się że można? Wiec o co tutaj chodzi, w jakim świecie my żyjemy? Jeśli sami nie wiedzą co można, a czego nie, to znaczy nie potrafią odpowiednio zaplanować, a to podstawa sukcesu. Dlatego my takich dóbr nie mamy, nie dlatego że jesteśmy wsią tylko dlatego, że najprawdopodobniej nie wiedzą jak się do tego zabrać.
  Też jestem za zmianami, bo tu potrzeba menadżera z głową, który postawi na rozwój i inwestycje, a nie „tanie” imprezki, dla łapania publiki, pod włos.

 22. @Włodek na wsi to drogi pełne kolein wyzłobinych przez żelazne koła, to czemu zalizujesz doradce aby załatwił ci asfalcik ? skleroza czy choroba?

 23. @PiotrW, pełna zgoda. Aby gmina w sposób zrównoważony i harmonijny rozwijała się, władze gminy muszą posiadać umiejętność zaspokajania stale rosnących potrzeb społeczności lokalnej, rozpoznawania zagrożeń i zapobiegania nim, a także eliminacji dysproporcji w życiu społecznym i gospodarczym. Aby posiadać takie umiejętności, trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Wójt gminy powinien również zapewniać szeroki udział różnych grup społecznych w podejmowaniu decyzji, dotyczących kierunków i tempa procesów rozwojowych. W tej kwestii też trzeba dysponować odpowiednią wiedzą. A „przepuszczanie” drobnych spraw poprzez Sołtysów tego nie załatwia.

 24. tracicie czas na opisywanie tego co już dawno opisane.Nam trzeba działań na poziomie przyczyn. I tu jest lekcja do odrobienia.Jest to o wiele trudniejsze. Samo pisanie dla pisania jest zabiegiem mało skutecznym aczkolwiek ładnym dla oka :)

 25. @Daria napisała: \Dlatego wyrażam głęboką nadzieję, że już za rok, przy urnach wyborczych, mieszkańcy Gminy w tym ja, wybierzemy osoby, którym zależy na rozwoju Gminy i na bezpieczeństwie mieszkańców.\.
  Ostanie wybory pokazały, że obecna wójt nie miała praktycznie konkurenta. Wygrała bez problemu. Ktoś na nią głosował. I to ktoś liczny! Podobnie było z wyborami radnych. Też ktoś ich wybrał, a w efekcie sprzymierzeńcy wójtowej mają większość w radzie.

 26. U SOŁTYSA jest teraz do rozdysponowania trochę gotówki , czy ktos z zainteresowanych podejmie sie zebrania 15 podpisów na co wydać…

  BY WYGRAŁ kandydat właściwy to musi iść 90 procent ! naszych wyborców, a nie jakieś ok 50 proc,

  POKAŻMY SIĘ JAKO GODNI WYBORCZY, którzy wiedzą co chcą? a wtedy BĘDĄ EFEKTY!!

 27. jasny czytelny wniosek trzeba zbudować większość, aby znowu nie wybrano radnej co wyłącza mikrofon bo mieszkaniec mówi o niwewygodnych sprawach, żeby nie wybrać radnej co komunikuje sie za pomocą kartki na drzewie,zeby…….żeby…. Tak więc budujmy a nie biadolmy !!!

 28. PISANIE, że ja nie głosowałam na tą osobę, to jest wybielanie się, nikt nie jest obecny dodatkowy jak stawiamy znak X , w tej chwili mamy prężnych Radnych, czy mogli by wskazać tu!!! co zrobili dotychczas dla nas mieszkańców.

 29. Zgadzam się w większości kwestii z Darią, natomiast jedna sprawa wg mnie powinna wyglądać troszkę inaczej.
  „Chociaż rozliczam tu swoje podatki, nie widzę z tego żadnych korzyści. Widzę coraz gorsze warunki mieszkania, obniżanie się poziomu bezpieczeństwa, dlatego rozpatruję możliwość przeniesienia swoich podatków do Warszawy”.
  Dario wiem, że czujesz rozczarowanie, ale kiedyś przyjdzie taki moment że będzie rządził ktoś tą gminą co ma wizję i czuje się gospodarzem i do tego potrzebne są pieniądze na zmiany (inwestycje, drogi, kanalizację). Mimo że jesteśmy rozgoryczeni, powinniśmy je płacić, ale wymagać od władzy efektów.
  Natomiast za rok zacząć od wybrania nowego Wójta.

 30. każda KOMISJA dowolna może się składać z RADNYCH i osób które nie stały się Radnymi w wyborach /tzw doradcy/, ilość tych osób może być w wysokości do 50 procent do ilości RADNYCH w komisji.

  Te osoby tzw doradcy są w komisjach społecznikami, jedynie mogą otrzymac za free bilet wolnej jazdy.

  TYLKO decyzje by byli tzw doradcy zależą od Radnych.

  STARAJMY się wejść na LISTY by owocniej pokazaC nasze PROBLEMY.

 31. Pani Dario dziękujemy za ten list, myślałam że ja mam inne spojrzenie i widzę sprawy gminne inaczej niż wszyscy głosujący w ostatnich wyborach. Mam również nadzieję że to się zmieni. Potrzebna jest mobilizacja mieszkańców i wybieramy nowego wójta. Pozdrowienia Iwona

 32. Iwona napisała……..widzę sprawy gminne inaczej niż wszyscy głosujący w ostatnich wyborach. A ja uważam że nie wszyscy tylko część;) bardzo trafna odpowiedz Tymoteusza…..tracicie czas na opisywanie tego co już dawno opisane.Nam trzeba działań na poziomie przyczyn. I tu jest lekcja do odrobienia.Jest to o wiele trudniejsze. Samo pisanie dla pisania jest zabiegiem mało skutecznym aczkolwiek ładnym dla oka :)

 33. @wlodek napisał: „U SOŁTYSA jest teraz do rozdysponowania trochę gotówki , czy ktoś z zainteresowanych podejmie się zebrania 15 podpisów na co wydać…”.
  Może administrator portalu w następnym artkule przybliży temat rozdysponowywania środków, którymi dysponuje sołtys (wysokość kwoty, na jakie cele mogą być wydatkowane itp.). Można też zrobić ankietę, podobną do tej, dotyczącej budynku szkoły.

 34. @Tymoteusz napisał: „Samo pisanie dla pisania jest zabiegiem mało skutecznym aczkolwiek ładnym dla oka.”.
  No, ale od czegoś trzeba zacząć :-) Trzeba się też „policzyć”, bo tak naprawdę to nie wiadomo, czy to forum jest reprezentatywne dla większości mieszkańców Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej? Może takich jak my, chcących zmian, jest tylko garstka?
  Przyjdzie czas wyborów, okaże się, że kandydatów na radnych jest multum i głosy „rozejdą się”. Efekt będzie taki, że zamiast nowej silnej reprezentacji mieszkańców, będzie to znowu „dwór” wójtowej.

 35. Pod listem otwartym Darii podpisałaby się zapewne nie jedna osoba z goszczących na tym portalu. Ja też.
  List zwraca uwagę na problemy, z którymi większość z nas się styka, i to nie tylko na ul. Kolejowej. Czy jednak wpłynie on na sposób postępowania obecnej władzy? Moim zdaniem nie. Skoro przez 7 lat rządzi się tak, a nie inaczej, to nagle nie da się zmienić przyzwyczajeń i zapomnieć o zobowiązaniach. Wójtowa odpisze więc sloganami, rzuci liczby, przypomni o budowie szkoły, tonach destruktu na utwardzenie dróg, środkach finansowych w dyspozycji sołtysów, darmowym karpiu na festynie, kłodach rzucanych przez wrogich jej radnych, itp.
  Dlatego list otwarty Darii do wójta gminy, powinniśmy traktować tak naprawdę, jako list skierowany do nas, do mieszkańców. Jako apel, wezwanie do zwarcia szyków i wspólnego działania. Bo w jedności siła! :-)

 36. @Miro, a dlaczego sądzisz że nic się nie dzieje :) niektórzy odkrywczy początek i okrzyk eureka mają za sobą. Pozdrawiam.

 37. same riceus

 38. Dziś pytanie jutro odpowoiedz hahahhahhaaa

  zebranie wiejskie wsi Chotomów

  Data zaproszenia: 24.09.2013 r., godz. 18.00
  Miejsce: Chotomów

  Zaproszenie na zebranie wiejskie wsi Chotomów, które odbędzie się 24.09.2013 r. o godzinie 18:00

  1. Budowa kanalizacji sanitarnej dla wsi Chotomów.

  2. Budowa wodociągu dla wsi Chotomów.

  3. Naprawa nawierzchni ulicy Kolejowej.

  4. Wykonanie oświetlenia ulicy Kolejowej(po obu stronach torów kolejowych od stacji w kierunku Janówka).

  5. Budowa chodnika przy ul. Kolejowej (w kierunku Legionowa).

  6. Budowa spawalniaczy na ulicy Łąkowej.

  7. Wykonanie nakładki asfaltowej na ulicy Partyzantów (za wiaduktem).

  8. Wykonanie utwardzenia i oświetlenia ulicy Wileńskiej.

  9. Wykonanie oświetlenia ulicy okólnej.

  10. Projekt ulicy i wykonanie budowy:

  · Kasztanowej

  · Leszczynowej

  · Spacerowej

  · Ogrodowej

  11. Kontynuacja wymiany starych lamp oświetleniowych na terenie całego Chotomowa.

  12. Wykonanie nawierzchni na ulicy Czarodzieja.

  13. Wykonanie chodnika wzdłuż ulicy Partyzantów z uwzględnieniem zniszczonego odwodnienia.

  14. Postawienie słupów ogłoszeniowych przy Strażnicy OSP, Przedszkolu i na Osiedlu Pogodne.

 39. I znów przyjdzie , GARSTKA OSÓB może ok 150.

 40. I znów będą dwa mikrofony , a z sali będą się drzeć ludziska, bo nikt nie wpadnie na pomysł by mikrofon udostępnić, i również słyszeli OSOBY SŁABOSŁYSZĄCE.

 41. gratuluje Pani Darii kobiecej intuicji :)

 42. Mieszkańcy ul. WESOŁEJ muszą zmienić nazwę i bardziej dopasować do rzeczywistości i tu bym proponował nazwać PLAC WODNY

  [B]CZEMU ADMINIE BRAK INFORMACJI O FUNDUSZU SOLECKIM I NA CO GO JUŻ PRZEZNACZONO?[/B]

 43. ADMINIE radny BRAK INFORMACJI O FUNDUSZU SOLECKIM I NA CO GO JUŻ PRZEZNACZONO?

 44. że brak to wina sołtysa bo to on pisał zaproszenie :)
  Kwota nieduza ale moze by tak w końcu strazakom ujęcie wody zafundować .Teraz muszą grzać do Legionowa a tam czasem i kolejka do hydrantu.

 45. Czy wlodek Z. to kaola z sąsiedniego forum? Ten sam bełkot, ta sama koszmarna pisownia postów, to samo mnożenie bezsensownych wpisów. Człowieku, zajmij się czymś pożytecznym – sportem, rozwiązywaniem krzyżówek, zbieraniem grzybów, a najlepiej nauką języka polskiego! Zajmij się czymkolwiek, ale przestań już wypisywać te koszmarne bzdury!

 46. Popieram Panią Darię w 100 %.

 47. @L, przykro mi ale chcesz mnie pomówić podobieństwem , tylko czemu TY się ukrywasz? wstydzisz się własnego JA.

 48. @CHOTOMOWIANIN, A tego ujęcia wody nie można zrobić przy starej szkole, zmniejszyło by koszty do maximum

 49. @L SPECJALISTA od języka polskiego, dobry w buzi , tylko w czynach słaby.

 50. @ buba koszty zmniejszamy do mimimum:) ujecie własne dla straży jest dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

 51. TYLKO, że słabo myślą bo Pan SOŁTYS jest STRAŻAKIEM, i sam powinien dopingować do celu!! LEPIEJ ponosic koszty za dojazd niż mieć swój HYDRANCIK

 52. mało mnie obchodzi co myśli sołtys aje jak był pożar w domu dziecka to nasi przyjechali na końcu bo po wode do legionowa pojechali.

 53. Zabawne. Teraz wlodek Z. (vel kaola) nagle zamienił się w bubę i w swej niezmiernej naiwności myśli, że nikt tego nie zauważa. Bełkotliwość wypowiedzi i poziom (fatalny) języka polskiego te same. Buba, w godzinę nie nauczysz się pisać (nawet w miarę) poprawnie. Zresztą, skoro do tej pory się nie nauczyłeś, to już chyba nigdy.

 54. @L, o co ci chodzi?

 55. Jestem tu nowa, szukam internetu bez limitu, kto mi doradzi. pozdrawiam

 56. Dziś na słupie wyczytałem FUNDUSZ SOLECKI to 26.800 zł spora kwota i można by zadysponować na ten HYDRANT dla STRAŻY, zastanówmy się i zapytajmy na Zebraniu we wtorek na co przeznaczono.

 57. Na stronie http://jablonna.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=570&lang=glowne budowa CEKS zakończyła się na sierpniu.
  Czy można gdzieś zobaczyć harmonogram prac na przyszłość? Idzie jesień, ściany zalewane przez wodę, czy ktoś nad tym panuje?
  Czy budynek będzie ocieplony?

 58. @mir – jak się dobrze przyjrzysz, to zauważysz, że kalendarium CEKS, do którego podałeś link, opisuje to co wykonano w danym miesiącu. Skończyło się na sierpniu, bo wrzesień jeszcze trwa :-)
  A swoją drogą zauważ, że w lipcu na budowie pracowali intesywnie, a w sierpniu już tylko pracowali :-)
  Harmonogramu prac to tutaj raczej nikt Ci nie udostępni. Wystąp w tej sprawie do urzędu gminy.

 59. Witam Wszystkich Forumowiczów. Bardzo dziękuję za zaagażowanie się w dyskusję pod moim listem. Mija tydzień od wysłania go do Pani Wójt jak i do Redakcji Portalu. Wątpię, że Pani Wójt jeszcze się z nim nie zapoznała. Zastanawiam się, czy to nieudolność pijarowców gminy czy lekceważący stosunek do wyborców powoduje, ze list nadal zostaje bez odpowiedzi. Nie chodzi o to, by komuś dokuczyć, chodzi o to, że władze powinny być w stałym kontakcie z mieszkańcami. Jeśli mam pytania dotyczące tak ważnych kwestii jak na przykład bezpieczeństwo to liczę na to, że moje pytania i wątpliwości zostaną rozwiane. Cóż… nie pozostaje nic tylko czekać na odpowiedź lub na spotkanie z Panią Wójt, na które bardzo liczę w niedalekiej przyszłości. Mam nadzieję, że takie spotkania jak wczorajsze będą mogły odbywać się w późniejszych godzinach, bo wiele osób ze wzgledu na pracę (w tym ja) nie może w nich uczestniczyć.

 60. Czas odpowiedzi to do 30 dni, wkrótce 24 .09 będzie wiejskie zebranie, możesz osobiście spytać o efekty,,,powodzenia

 61. obawiam sie że Daria jednak sie spózniła bo wpłyneło pismo do giny o R E F E R E N D U M !!!!!!!!!!

 62. REFERENDUM ma dotyczyc odwołania Pani Wójt !!!!!!!!!!!!!!!

 63. To ciekawe co napisał @Tolek. Ale żeby przeprowadzić referendum, trzeba najpierw zawiązać komitet i zebrać odpowiednią liczbę głosów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum itd. Czego miałoby dotyczyć to pismo, które wpłynęło do gminy?

 64. Jak podaje gazeta formalne wnioski wpłyneły zapewne tam gdzie trzeba, o informacje radze wystapic do UG w ramach dostepu do uformacji poblicznej bo to jest informacja publiczna :) stara pani sekretarz zapewne miałaby gotowe kłamstwo ale ze wyczuła sprawe to dła dyla

 65. Piszecie o REFERENDUM, tylko ze słyszenia, a na poważnie nikt nie wie o co chodzi w tym referendum.Chore pomysły.

 66. DZIŚ w Chotomowie widziałem dwa HYDRANTY przy sklepie FENIX, czemu z nich nie korzysta nasza STRAŻ POŻARNA, tylko jeżdzi do Legionowa po wodę?

 67. @Tolek, w jakiej gazecie? Podaj namiary, konkretne namiary, jakiś link…

 68. @Tolek – w gazecie powiatowej można znaleźć artykuł o tym, że mieszkańcy gminy Wieliszew chcą referendum w sprawie odwołania tamtejszego wójta.

 69. Przeczytaj nowa a nie starą

 70. CZYTA ten TOLEK, i nie wie co czyta tu odnośnik http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/wieliszew/

  i robi wodę z myślenia….

 71. Iwona Wymazał
  zaczynają się się finalizować zakusy na referendum… chcą odwołać nie tylko Pawła Kownackiego, ale i Olgę Muniak…

  ciekawe kto następny…

 72. W Jabłonnie poszli śladami Wieliszewa i też złożyli wniosek o referendum w sprawie odwołania wójt Olgi Muniak

  No i dobrze nosił wilk razy kilka……choć tu porównanie z wilkiem zwierzęciem drapieżnym ale sprawiedliwym jest szkodliwe, oczywiscie dla wilka

 73. To jeszcze dłuuuga droga, bez efektów.

 74. @wlodek.z. – niech sobie i droga będzie dłuuuga, ale jeśli prowadzi do krainy, w której jej nie ma, to ja chcę tam dojść :-)

 75. jestem zdecydowanym zwolennikiem odwołania pani wójt Ogi Muniak

 76. tylko czy odwołanie Pani Wójt poprzez referendum jest rozsądnym krokiem? czy nie lepiej poczekać do wyborów, które są już za rok? Warto chyba poznać nowych kandydatów i ich programy i przygotować się do rozsądnego oddania głosu niż iść na fali politycznych przepychanek, które nie wyjdą mieszkańcom na dobre.

 77. dw masz tu rację , dobry gospodarz jest niezbędny ale przemyślany, kandydatury sprawdzone, by taki ważny urząd powierzyć. W tej chwili każdy by pragnął szybkiej zmiany bez przemyśleń by tylko zmienić. Tu jest bardzo dużo do naprawienia, są duże zaległości w realizacji wielu zagadnień spowodowane różnymi czynnikami i na obecną chwile nie do zrealizowania, dlatego warto poczekać do wyborów niż wydawać kasę na referendum.

 78. Mieszkańcy czekali 7 lat na obiecywany rozwój gminy, który nie nastąpił. Wiele z tych lat zostało przespanych i przez to straconych. Im szybciej ta pani zostanie pozbawiona władzy przez mieszkańców, tym lepiej dla gminy (będzie mniej do poprawiania po niej).

 79. Pani Dario,
  dziękuję Pani za odważny krok i rozsądek w kolejnych wypowiedziach. Mam podobne zdanie w wielu tematach ale z pewnością zbyt mało we mnie zaangażowania i społecznego ducha aby podejmować podobne kroki nie mniej chętnie się przyłączę nie tylko do dyskusji. Jak widać większości udzielających się na forum zależy na rozwoju naszych miejscowości, wielu z nas ma doświadczenie i wiedzę dlaczego jej nie wykorzystujemy na potrzeby całej społeczności nie do wszystkiego są potrzebne pieniądze. Pozostał rok do wyborów nie chcemy kolejnych lat stagnacji z Panią Wójt Muniak i ona z pewnością ma tego świadomość czy jednak do tego czasu znajdzie się rozsądny kandydat? To jedno, drugie już teraz chyba trzeba uświadamiać ludziom jak ważny jest udział w wyborach, bo niby wszyscy jesteśmy tacy wykształceni chcemy aby wiele od nas zależało ale na wybory idzie 30% z nas ciekawe zjawisko…

 80. Choć nie znam osobiście PANI DARII ale była godna powagi urzędu jako wójt, takich mądrych ludzi nam potrzeba, tylko czy ma doświadczenie w zarządzaniu społecznością, bo to odpowiedzialność przez 24 godziny non-stop.
  życzę powodzenia, proponuje administratorowi strony stworzyć video debatę online.

 81. „…ale była godna powagi urzędu jako wójt” itd… Pytanie do wszystkich: czy ktoś rozumie cokolwiek z tego bełkotu?

 82. chciałam wysłac kartke do pani Darii ale brak dokladnego adresu,

 83. Jestem zaniepokojony realizowanym wjazdem do szkoły przy Kisielińskiego, który jest pod kątem prostym co może stwarzać duże utrudnienie dla skręcających i korkowanie się ulicy Partyzantów. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Może jeszcze to można zmienić. Wjazd powinien być pod dogodnym kątem i szeroki, a wszystko jest odwrotnie.

 84. Chotomów wschodni 10 lat bez planu – http://www.toiowo.eu/index.php/808-aktualnosci/2013/3250-10-lat-bez-planu.
  10 lat hulaj dusza, wszystko można. Ty mi załatwisz to, a ja ci tamto. No to trzymamy się Zenuś razem, gdzie ci będzie lepiej niż u mnie. Jak supermarkety już sobie załatwią i zakorkują Chotomów, drogi z 10 m zwężą do 5, zasypią melioracje to powstanie, a już więcej spieprzyć się nie da.

 85. Szanowni Państwo, wczoraj otrzymaliśmy pozytywną decyzję od komisarza wyborczego i od dziś rozpoczynamy zbieranie podpisów z sprawie referendum w Gminie Jabłonna. Jeśli ktoś zechciałby nas wesprzeć, prosimy o kontakt pod nr tel.608 063 017 Radomir Czauderna

 86. Sylwia napisała:
  „Szanowni Państwo, wczoraj otrzymaliśmy pozytywną decyzję od komisarza wyborczego i od dziś rozpoczynamy zbieranie podpisów z sprawie referendum w Gminie Jabłonna”.
  Czy lista za odwołaniem Wójt Gminy Jabłonna będzie wystawiona w jakimś punkcie, jakie dokumenty trzeba mieć aby głos był ważny.

 87. O co chodzi gmina wypięła się na rondo? http://www.powiat-legionowski.pl/index.php/pl/aktualnosci/5453-projektujemy-rondo-na-razie-bez-gminy

 88. Panie Radomir, wstaw pan stolik do swojego sklepu i można zbierać już podpisy ..ile musimy zebrac tych podpisów…..minimalnie?…… powodzenia

 89. @Milena – Podpisy zbiera się na kartach, z których każda zawiera informacje o przedmiocie zamierzonego referendum oraz o tym, że poparcia nie można wycofać.
  Karta zawiera również nazwiska i imiona członków grupy oraz imię, nazwisko i miejsce zamieszkania pełnomocnika, jeżeli inicjatorem referendum jest grupa obywateli.
  Podpisy popierające wniosek w sprawie przeprowadzenia referendum z inicjatywy mieszkańców można zbierać w miejscu, czasie i w sposób wykluczający stosowanie jakichkolwiek nacisków zmierzających do wymuszenia podpisów.
  Mieszkaniec jednostki samorządu terytorialnego popierający wniosek o prze-prowadzenie referendum podaje na karcie nazwisko, imię, adres zamieszkania i numer ewidencyjny PESEL. Dane te potwierdza własnoręcznym podpisem. Wy-cofanie udzielonego poparcia jest bezskuteczne

 90. Witam,
  Otrzymałam odpowiedź od Pani Wójt. Niestety nie odpowiada w nim na moje pytania, lecz wystawia sobie laurkę, przez co tak naprawdę omija tematy przeze mnie poruszone. A szkoda. Liczyłam jednak na konkrety. List jest materiałem promocyjnym Gminy i samej Pani Wójt, dlatego nie zostanie opublikowany na stronie. Jeśli ktoś z Państwa chce jednak się z nim zapoznać, chętnie go Państwu udostępnię.

 91. No bo tam sam PR leci i czary mary hokus pokus i świstak zawija te sreberka …, a roboty ciągle tyle.
  Kanalizacji jak nie było tak nie ma, a ściema ciągle leci.
  Ile można bajek słuchać, za nasze pieniądze, chcemy realu. Dobranoc wszystkim ta 7 letnia bajka staje się nudna, bo odtwórca głównej roli ma zbyt duże parcie na szkło, a za to słabą ocenę własną i choćby 10 wilków było to ciemny kapturek będzie opowiadał dalej te bajki i śnił o potędze.

 92. pani wójt w zakresie przygotowania projektóóó drogowych ograniczyła sie tylko do ul Jasminowej /odpowiedzzi na stronie gminy/. Droga ta ma byc wycieta przez las w Skierdach.Nomen omen przy tej ulicy mieszka córka wójtowej.Czy to przypadek ?

 93. Szanowna Pani Dario !
  Na wstępie chcę podziękować Pani za odwagę wyrażenia swojej oceny sytuacji społeczno-gospodarczej naszej gminy.W pełni zgadzam sie z taką oceną i wiem że coraz wiecej osób jest podobnego zdania.Treść odpowiedzi Olgi Muniak ,potwierdza to że to juz koniec kariery karierowicza, zbudowanej na kłamstwie,obłudzie,chamstwie i wielu innych działań wbrew etyce sprawowania władzy.
  Pozdrawiam i życzę wytrwałości w działaniu na rzecz odmiany losu naszej gminy.

 94. pani wójt w zakresie przygotowania projektóóó drogowych ograniczyła sie tylko do ul Jasminowej /odpowiedzzi na stronie gminy/. Droga ta ma byc wycieta przez las w Skierdach.Nomen omen przy tej ulicy mieszka córka wójtowej.Czy to przypadek ?
  Czyli znowu prywata i znowu droga przez las, a tam gdzie ludzie mieszkają muł.

 95. Pytanie: (kategoria: Drogi)
  Dlaczego gmina tak bardzo angażuje się w budowę ul. Jaśminowej poprzez składanie wniosku o dofinansowanie a mieszkańcy ulicy Wałowej (jest ich chyba nieco więcej niż mieszkańców Jaśminowej) nie mogą się doprosić o przebudowę drogi. Nieliczni mieszkańcy Jaśminowej mogą dojechać do Modlińskiej ulicą Golfową, do której z kolei prowadzi równiuteńka (wyłożona kostką lub asfaltem) ulica Mazowiecka. Mieszkańcy Wałowej nie mają takiej możliwości. Proszę o jasną odpowiedź czemu nie można złożyć wniosku o dofinansowanie budowy ulicy Wałowej.
  (K.Chwiejczak, 08.10.2013 r.)

  Odpowiedź:
  Szanowna Pani,
  Odpowiadając na pytanie w sprawie ulicy Jaśminowej, uprzejmie informuję, że jest to kontynuacja działań rozpoczętych przez gminę, która opracowała dokumentację techniczną i pozyskała decyzje niezbędne dla realizacji tej inwestycji.
  Do programu „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” zgłosiliśmy ulicę, która ma największą szansę na dofinansowanie. Obecnie tylko ta droga spełnia warunki formalne dające na to szanse.

  Olga Muniak, Wójt Gminy

 96. Bzdury w odpowiedzi chcemy dróg dla ludzi.
  Nie ma żadnego uzasadnienia lobbowana budowa drogi w lesie. To marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Będziemy budować kilkukilometrową drogę w lesie dla watahy dzików i 5 samochodów? Może jeszcze ją oświetlimy a w środku lasu zrobimy sygnalizacje świetlną której nie możemy się doprosić na ulicy Modlińskiej/Chotomowskiej. Gdzie jest jegomość który od lat krzyczał, że to droga do córki, a teraz rzucili mu srebrniki i zamilkł bo jest przybocznym i już mu wszystko pasuje?
  Chcemy pilnych zmian z oczyszczeniem środowiska wokół.
  Fe

 97. Dostaniemy dotację. I to jest ważne. Może starczy na VAT-ciki?
  Droga się przyda na dojazdy. A i domek latwiej sie sprzeda