22 stycznia 2021

Imieniny obchodzą dzisiaj
Anastazy, Wincenty
Kategoria: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Gmina Jabłonna, Pierwsza strona

Kto odpowiada za nasze pieniądze czyli wszystko w rękach Pani Wójt

8 stycznia 2011 | Autor

mat_Jablonna


Wszystko w rękach Pani Wójt


„Szachy powyborcze” w Radzie Gminy Jabłonna zakończone.


Składy komisji i ich przewodniczących już znamy. Pakiet większościowy i możliwość przegłosowywania wszystkich uchwał mają radni z komitetu Pani Wójt, większość z nich to radni z Jabłonny.


Podczas III sesji Rady Gminy VI kadencji radni zaakceptowali skład osobowy najważniejszej komisji tj. Komisji Budżetowej.


To na tej komisji będą podejmowane decyzje jakie środki z budżetu gminy będą szły na poszczególne miejscowości m.in. na infrastrukturę – drogi, oświetlenie, kanalizację, wodociągi oraz oświatę, komunikację, bezpieczeństwo, sport, kulturę.


Zgodnie ze Statutem Gminy Jabłonna §58 ust. 3 w skład komisji budżetowej weszli Przewodniczący Rady, wszyscy Wiceprzewodniczący Rady i przewodniczący komisji określonych w §56 ust. 2.Poniżej prezentujemy skład Komisji Budżetowej.


pieniadze2

Kto odpowiada za nasze pieniądze


1.    Włodzimierz Kowalik – przewodniczący Komisji Budżetowej (Przewodniczący Rady Gminy)
2.    Halina Zwierzchlewska – wiceprzewodnicząca komisji (Wiceprzewodnicząca Rady Gminy)
3.    Danuta Saks – wiceprzewodnicząca komisji (Wiceprzewodnicząca Rady Gminy)
4.    Dariusz Kubalski – członek komisji (Przewodniczący Komisji Rozwoju)
5.    Teresa Gałecka – członek komisji (Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych)
6.    Dorota Świątko – członek komisji (Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa Publicznego)
7.    Bogumiła Majewska – członek komisji (Przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu)
8.    Tomasz Wodzyński – członek komisji (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej)90 % składu tej najważniejszej komisji (7 osób) to Radni KWW Olgi Muniak. Do przegłosowania budżetu wystarczy im tylko 63% głosów komisji tj. 5 osób.


4 osoby ze składu Komisji Budżetowej to radni z sąsiedniej Jabłonny, Chotomów i Dąbrowę Chotomowską reprezentuje tylko dwójka radnych.MG-kroczkami

Mariusz Grzybek


Radny Alternatywy dla Chotomowa9 komentarzy
Dodaj swój komentarz »

 1. A czy to prawda, że dług gminy wynosi ponad 17 mln?
  Czy w tym roku zaplanowane są w budżecie jakieś inwestycje dla Chotomowa?

 2. Rozbawił mnie ten mat na szachownicy, a w zasadzie przykuł moją uwagę i zmartwił. Wszystko mówi za siebie. Kilka zdań i to wymowne rozdanie w szachach i nic nie trzeba dodawać. Dziękuję. Pozdrawiam.

 3. Czy już wiadomo kiedy będą „zloty” poszczególnych komisji nie doczytałam się na stronie gminy

 4. „Do przegłosowania budżetu wystarczy im tylko 63% głosów komisji tj. 5 osób.”
  Miło czytać, że przynajmniej w drugiej swojej kadencji autor wyciąga prawidłowe wnioski. Jak pisałem na innym forum, że wszystko załatwia się w komisjach to uznano mnie za wariata.

 5. Szkoda, że kandydaci na radnych z Chotomowa Wschodniego „walczyli” w wyborach z niezależnymi kandydatami z Chotomowa Zachodniego, skupiając się na aspektach „urlopowych”. Czas pokazał, że niezdrowe współzawodnictwo pozbawiło niezależnych Chotomowian 1 mandatu, na rzecz władzy gminnej.
  W przyszłości trzeba rozważyć połączenie sił, bo inaczej „KWW-władzy gminnej” znowu wszystkich zdeklasuje i o kasie zdecyduje.

 6. „A czy to prawda, że dług gminy wynosi ponad 17 mln?”
  Czarne pionki z szachownicy tak bronią zaciekle pozycji F8, to pewnie można jeszcze go zwiększyć, a co tam. W końcu większość absolutna.

 7. Tak czarne matrony szachują, ja bym nie przeceniał ich potencjału, bo go nie ma. Radził bym pani Danucie, bo to mądra kobieta o ewakuację z \czarnego\ Titanica i przejście do białych. Ten okręt ma tylko jeden kierunek.

 8. Kredytów na 17 mln. uchwaliła poprzednia rada, dodając 4 mln. nadwyżki po Grzesiu, zadłużali nas z prędkością 14 000 PLN na dobę. Mało tego, z dokumentów wynika, że w czasie sporządzania projektu budżetu tzn. przed 15 listopada dług jeszcze był 12,9 mln a kubusie na kampanię dołożyli jeszcze 4,5 mln. Nie ma co szat drzeć, gorszej rady niż była (obecna też nie powala ale znowelizowana Ustawa o FP blokuje zadłużanie), nie było i nie będzie.

 9. Naszego kochanego rządu (PO-PSL) i poprzednich nikt nie pobije – 50 miliardów szacowanego deficytu przez Ministerstwo Finansów, jaki będzie faktycznie to się okaże.
  Teraz podwyżka VAT na łatanie dziury – powiedziałabym, że to nie dziura tylko wielka grota. Za podwyżką wzrost cen i inflacja. Niestety my za to płacimy, ratując ten rząd. No to wszystkiego dobrego w Nowym Roku, niestety brzmi to nieco ironicznie.